ermin elmas

Türk Karate Hakemi Uğur Kobaş, Avrupa Oyunları’nda görev yapacak

featured
Türk Karate Hakemi Uğur Kobaş, Avrupa Oyunları’nda görev yapacak
 Yaz Olimpiyat Oyunları’nda görev yapan ilk ve tek Türk Karate hakemi Uğur Kobaş, Polonya’da yapılacak Avrupa Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek.
Polonya’nın Krakow ve Malopolska kentlerinde düzenlenecek Avrupa Oyunları için geri sayım sürerken, sporcu ve hakem listeleri de netleşiyor. Avrupa ve Dünya Karate Federasyonu, 21 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında yapılacak Oyunlar’da görev yapacak hakem listesini açıkladı. Türkiye’yi Olimpiyat Oyunları’nda temsil eden ilk ve tek Türk Karate hakemi olan Uğur Kobaş, açıklanan 22 kişilik listede yer alan isimlerden biri oldu.
Aktif olarak Avrupa, Dünya Karate Federasyonu Hakem Kurulu üyesi de olan Kobaş, 22-23 Haziran tarihleri arasında yapılacak Karate müsabakalarında ülkemizi temsil eden isimlerden biri olacak.
Türk karate hakemliğini uluslararası alanda başarıyla temsil eden Kobaş, Avrupa Oyunları’nda görev alacak olmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.
Türkiye, Akdeniz, Avrupa ve Dünya Hakem Kurulların da da görevi bulunan Uğur Kobaş, “Türkiye’de Karate branşı, en popüler ve başarılı branşlardan biri. Hakem olarak camiamızı temsil edeceğimden dolayı mutluyum. Avrupa Oyunları’nda yer alacak olmak heyecan verici, çünkü Olimpiyat Oyunları’ndan sonra Karate’nin yer alacağı ilk büyük organizasyonlardan biri” diye konuştu.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!