Süper lig B grubunda ilk yarının futbol rüzgarı nasıl geçti? Hen. Dereköye yan bakılmıyor

featured

Süper lig B grubunda ilk yarının futbol rüzgarı nasıl  geçti?

Hen. Dereköye yan bakılmıyor

B grubunda ilk yarının Süper hikayesinde neler yaşandı? Bir kere bu grup 9 takımlı bir gurup, bu gruptan iki takım playofa aklırken, iki takımda bir alt lige düşecek. Zirve yarışında önde koşan takımın ismi Hendek dereköyspor. Peşinde Kırkpınarsporun olduğu ilk iki yarışında düşme sıralamasında yılların Söğütlüsporu  en altta ,tehlikenin tam göbeğinde. Kazımiye’nin hiç beraberlik almadığı bu grubun ilk yarı hikayesine bakıp, ikinci yarının olası sonuçlarını dilimizin döndüğünce  sizlerle paylaşmaya çalışacağız. ANALİZ NAZIM AKTÜRK

HENDEK DEREKÖY TAM GAZ

Süper lig B grubunda  A grubunda da olduğu gibi Hendek dereköy ilk yarıyı namağlup lider kapadı. İlk hyarıda oynadığı 8 maçın yedisini kazanan ,birinde berabere kalan Hendek dereköy topladığı 22 puanla grupta en yakın rakibi Kırkpınarspora üç puanlık bir fark atarak ilk yarı defterini kapattı.

KIRKPINAR İLK İKİDE KALDI

Bu grubun bir başka iddalı takımı Kırkpınarspor ilk yarıyı beş puan kaybıyla ikinci sırada kapadı. Grubun ilk iki için en iddialısı olan Hendek Dereköyspor ile  berabere kalan Sarı Laçivertliler ,Kocaali Sahilden ilk yenilgiyi aldılar. Bu yenilgi sonrası  yukarıya en yakın duran kazimiyeyi ilk yarının son maçında 4-1 yenen Kırkpınarspor   Kazimiye ile aradaki puan farkını dörde çıkartıp ilk yarı için ikincilikteki yerinin avantaj çıtasını dört puana çıkarttı.

KOCAALİ SAHİL,KAZİMİYE   KİLİT TAKIM AR

B grubunun  orta şekerli takımları içinde hiç beraberl iği olmayan,ya yenen ya yenilen Kazimiye ile beraber ,ilk yarıda kadrosuna talimatlar gereği genç oyuncu yazmadığı için kazandığı H.YÖzenspor maçında yenik sayılan Kocaali Sahilspor  bu grubun yukarıya kafa tutabilecek iki takım izlenimi verdiler. Kazimiye ilk yarıyı 15 puanla ,Kocaali Sahilspor  13 puanla kapattılar. Eğer Kocaali Sahil  hükmen yenilgi sarsıntısı yaşamasaydı ,kendi evinde yendiği Kırkpınar’a üç puan uzaklıkta olacak ve ikinci yarıya Playof umudu taşıyabilecekti.

KİM DÜŞECEK ?

Grubun alt sıraların resmi bayağı karışık. Takımların puan durumları  birbirine çok yakın. İki puanlı Söğütlüspor düşecek iki takımdan biri olmaya çok yakın ama üstünde yakalayabileceği iki takım var. 6 Puanlı Aşağı Kirazca ile 5 puanlı H.Y Özen  iki nefeste Söğütlüye yakalanabilecek gibi duruyorlar. Düşeçek iki  takım olmamak adına 10 Puanlı Taraklı ile Kışlaçay  ikinci yarıya bu konuda avantaj taşıdılar. Ancak ikinci yarıdaki transfer hamlelerini iyi okumak gerek. Herkesin ikinci transfer döneminde atacağı adımlar bir yerde düşme kalkma mücadelesini ateşleyebilecek.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!