Geyve’de tören, Şölene dönüştü…..

featured

Geyve’de tören, Şölene dönüştü…..

Geyve ilçesinin sesi olan Karate branşının başarılı olan hakem ve sporcular için yapılan diploma töreni Cuma akşamı Geyve ilçesi bireysel spor eğitim merkezinde yapıldı.

Törende Geyve ilçesinde yetişen  ilk defa resmi olan hakemler, resmi hakem olup terfi eden hakemler ayrıca siyah kuşak 1. Dan seviyesine terfi eden sporcular diplomalarını aldılar.

 

Enes Öz unutulmadı..  

Diploma törenin de Kocaeli ilinde yapılan Türkiye Karate şampiyonasında Türkiye üçüncüsü Enes Öz belediye başkanı Murat Kaya tarafından altın ile ödüllendirildi.

 

Şölen havasında gerçekleşen törene Geyve kaymakamı İlyas Memiş

Geyve belediye başkanı Murat Kaya

Sakarya amatör spor kulüpleri federasyonu başkanı Yaşar Zımba

Geyve gençlik hizmetleri ve spor ilçe müdürü Nurcan Tabakoğlu

Geyve halk eğitimi müdürü Mustafa Doğan

SASKF genel sekreteri ve Geyve belediye meclis üyesi Neşet Çakır

Geyve belediye meclis üyesi Metin Kolat, sporcular, aileleri, hakemler ve basın mensupları katıldı.

 

28 Resmi hakeme sahip ilçe…

Geyve ilçesinde yetişen resmi belgeli hakemlerin sayısı 28 kişiye ulaşırken bu sayı Türkiye’nin çoğu ilinde yok. Ayrıca bireysel spor salonunda üç resmi belgeli karate antrenörü, bir halk oyunları antrenörü, bir çocuklar için Cimnastik ve büyük bayanlar için Step, Aerobik antrenörü görevli.

Geyve belediyesi, Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğü, Geyve Halk eğitim müdürlüğü işbirliğinde açılan kurslarda şu ana kadar binlerce sporcu yetişti. Teknik direktör Uğur Kobaş, Antrenörler Memduh Sakarya, Yaşar Ordu, Berrin Kobaş’ın görevli olduğu kurslarda yetişen sporcular ilçenin her zaman yüz akı oldular.

 

Koordinasyon önemli..

Teknik direktör ve sportif koordinatör Uğur Kobaş “Geyve ilçesine geldiğimde yıl 1990 yaş on sekizdi. Şimdi yıl 2016, yaş 43 zaman çok çabuk geçiyor. Yıllardır ilçede yaptığımız çalışmalar mülki amirlerin ve kurumların destekleri ile taçlandı. Kaymakamlık, belediye, Gençlik ve spor, halk eğitim her dönemde yanımızda oldu, her zaman destek oldular. Bu kurumlar arasında ki sportif iş birliği mükemmel, bizler sadece arada koordinasyon görevini gerçekleştirdik.

Geyve kaymakamı İlyas Memiş, Belediye başkanı Murat Kaya, SASKF başkanı Yaşar Zımba, Geyve gençlik hizmetleri ve spor müdürü Nurcan Tabakoğlu, Geyve halk eğitimi müdürü Mustafa Doğan, SASKF genel sekreteri Neşet Çakır, Meclis üyesi Metin Kolat’a teşekkür ediyorum. Törenimize katılarak spora ve sporcuya, destek oldukları bir kez daha gösterdiler.

 

Bende Geyve’liyim..

Yıllardır ülkemiz, ilimiz ve 26 yıldır Geyve ilçemize hizmet ederek sporcu yetiştiriyorum. Artık şunu yürekten söyleyebilirim. Geyve de doğmadım ancak kendimi tam bir Geyve’li hissediyorum. Geyve’li olmak için burada doğmak önemli değil, yeri geldiğinde bir Geyve’liden daha çok Geyve’liyim .

Niye derseniz; Geyve’nin gençlerini yetiştiriyorum, çocuklarını yetiştiriyorum, ilçeye hizmet ediyorum bundan daha önemli Geyve’lilik göstergesi olur mu? Bizden sonraki nesillere sağlam bir temel bırakabilirsek ne mutlu bize.

IMG_4517 IMG_4534 IMG_4538 IMG_4546 IMG_4549 IMG_4563 IMG_4572 IMG_4578 IMG_4579 IMG_4580 IMG_4582 IMG_4584 IMG_4585 IMG_4588 IMG_4591

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!