Alacakları ödenmeyen futbolcular meydana iniyor

featured

Alacakları ödenmeyen futbolcular meydana iniyor

Bölgesel Amatör Lig 4. Grubu 4. Sırada bitiren Çarşambaspor’da futbolcular, alacaklarının bir bölümü ödenmeyince çareyi 1 Mayıs’ta Samsun’da gösteri yapma kararı aldılar.

Bölgesel Amatör Lig 4. Grubu 4. Sırada bitiren Çarşambaspor’da futbolcular, alacaklarının bir bölümü ödenmeyince çareyi 1 Mayıs’ta Samsun’da gösteri yapma kararı aldılar.

Ligde son 3 haftada aldıkları puanlarla Samsun takımları arasında ilk sırayı aldığı için gelecek sezon da Bölgesel Amatör Ligde mücadele etmeye tekrardan hak kazanan yeşil-beyazlılarda, futbolcular, Yönetime tepkili.

Çarşambaspor futbolcuları, kulüpteki alacakları sebebi ile 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda, Samsun’da toplanarak protesto yapacaklarını sosyal medya hesaplarından duyurdular.

Akşam saatlerinde sosyal medya hesaplarından konuyla ilgili kısa bir metin yayınlayan futbolcuların paylaşımı aynı saatte ve dakikada yapmaları gözden kaçmadı.

Öte yandan Çarşambaspor Kulübünün futbolculara ilk olarak ‘referandum biter bitmez ödeme yapacağız’ diye söz verdiği ancak ödeme tarihini 1 Haziran gününe ertelediği öğrenildi.

Yönetimin kendilerini mağdur ettiğini düşünen futbolcular, seslerini duyurmak için 1 Mayıs günü Samsun’da bir protesto yapma kararı verdiler.
Yeni sezon için transfer görüşmelerine başladığı öğrenilen Çarşambaspor Kulübünün futbolcularının bu tepkisi karşısında nasıl bir davranış sergileyeceği de merak konusu oldu.

Para var ama adı yok!
Amatör Liglerde futbolcuların bu durum karşısında hakkını arayacak bir merci de bulunmuyor. Özellikle Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden birçok Kulübün, 3. Lig Kulüplerinden daha fazla bütçe ile sezona başladığı da bir gerçek. Birçok Profesyonel futbolcu da daha fazla kazanmak için Bölgesel Amatör Ligi tercih ediyor. Ancak, futbolcularının alacakları konusunda son söz Başkan ve yönetimin iki dudağı arasında. Çünkü, bu ligde resmi mukavele yok. Futbolcular ücret alırken de ya bağış yapıldı gösteriliyor ya da başka bir yol tercih edilmek zorunda.

Ali Kemal Demir

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!