Tatangalar: ‘Utanç gecesi yaşanmıştır’

featured

Göztepe-Altay maçında yaşanan utanç verici olaylar Türkiye’nin gündemine oturdu. Altay taraftarının Göztepe tribünlerine işaret fişeği atmasıyla ölümden dönen taraftarın yanı sıra bir Göztepe taraftarının Altay kalecisine saldırması büyük tepki topladı.

Altay taraftarı Sakaryaspor deplasmanında da yeşil-siyahlı taraftarlara işaret fişeği atmış ancak şans eseri yaralanan olmamıştı.

Yaşanan olayların ardından Tatangalar, sosyal medya hesabından açıklama yaparak kardeş kulüp Göztepelilere destek verdi.

Tatangalar yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Bugün Türk tribünleri adına utanç gecesi yaşanmıştır.

Tribün raconuna sığmayan aile/çoluk/ çocuk gözetmeyen bu nesli tükenmekte olan topluluk Göztepe tribünlerine işaret fişeği atarak 2 çocuk ve 1 taraftarı ağır yaralamıştır.

Mevzu er meydanı olunca topuklarını yağlayıp kaçmayı kendine görev edinen ve stadyuma girişte nerelerine sokarak(!) sakladıklarını bilmediğimiz bu suç aletlerini, sislerin ardından atan bu güruhun tek ve büyük icraati işaret fişeği atmaktır.
Bu gereksiz ve mesnetsiz topluluk, Türk tribünlerine ve Türk tribüncülüğüne İHANET ETMEKTEDİR.

Keza bu grup Sakarya’da da benzer hareketi yaparak aynı olaylara sebebiyet vermek istemiştir. Attıkları bu fişek kimseye ulaşmayınca konu gündemden düşmüştür. Tekrar soruyoruz; Sakarya’da bunu atan kişiler yakalanmış mıdır? Bu kişilere hangi cezalar uygulanmıştır?

Bize derdiniz nedir diye soran ve bunları yapanların suçsuz günahsız olduğu iddaa edenlere cevabımız şudur; DERDİMİZ SAKARYASPOR!

Kardeşlerimize geçmiş olsun diyor, her daim yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz!

Saygılarımızla,

TATANGALAR.”

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!