Süper ligte üst sıralar için playof hesabı yapan B ve A grubunda işlem tamam

featured

Süper ligte  üst sıralar için playof hesabı yapan  B ve A grubunda işlem tamam

C grubu ateşten gömlek

Süper ligde futbol heyecanı hafta içi hafta sonu olmak adına tüm hızıyla devam ediyor. Üç gruptan ikisinde Playof vizesi alan  dört takım belli oldu. C grubunda ise hem üst sıralar hem de alt sıralar da hiçbir şey netleşmiş değil.  ANALİZ NAZIM AKTÜRK

A VE B GRUPUNA BAKIŞ

Bitime üç hafta kala  Süper lig A grubunda  Koca Döngel ile harmanlıkspor el ele playofa çıktılar. Bu grupta bilindiği üzere  Kocaalispor kendi isteği ile ligten çekilmişti. Düşecek iki takım kimler olur? Hacımercan ben varım dedi ve lige havlu attı. Düşecek üçüncü takımın adı Alağaçspora 3-0 yenilen Karapürçek olması kuvvetle muhtemel. Hanlı köy ,Hacımercanı farklı yendikten sonra geride kalan pazarda 2-2 ile Demirspordan bir puan alarak  Karapürçek’le arasındaki puan farkını açtı.  Harmanlıksporun   Bekirpaşayı 2-0 yendiğigecen hafta lider Kocadöngel dinlenirken ,Hacıkışla deplasmanda düşen Hacımercanı 5-2 yendi.  B grupuna gelince burada bir aksilik çıkmaz ise Playofu gören Hendek dereköy ,ile Kırkpınardan sonra düşecek iki takımda belli gibi. Kışlaçaya 5-4 yenilen HYÖzenspor ile Tarklya 4-0 kaybeden  Söğütlünün kurtulması mucizelere bağlı. İki takımında beşer puanı varken, üstlerindeki takım olan Aşağı Kirazca’nın 11 puanı bulunuyor .

C GRUPUNDA HİÇBİRŞEY NET DEĞİL

Süper ligin en zorlu grupunda son üç haftaya girerken hiçbir şey net değil. Kazımpaşa Birlik 31 puanla lider ama peşinde 30  puanlı iki takım K.Aziziye ve  K.Akınspor var. Bitmedi  bu takımların peşinde 29 puanla iz süren As Akyazıda yarışın içinde yer alıyor. Gecen hafta sonunda  lider kazımpaşa Birlik  evinde Arifiyesporu 2-1 yenrken takipcileride kazandı. Karasu Aziziye düşme hattında yer alan hen.Yenimahalleyi 3-1 yenerken ,K.Akınspor Erenlerde ölüp ölüp dirildiği karşılaşmada genç  Sakarya caddesini  4-2 yenmeyi başardı. As Akyazısporda evinde Yeşilyurdu ikinci yarıda bulduğu gollerle 3-0 yenip üstündekilere ben buradayım mesajı verdi. Düşme hattına gelince  Sakarya Caddesi 10 puanla  düşme hattının  birinci adayı. 11 Puanlı Tekspor ile 12 Puanlı Arifiye ,14 puanlı Hen.Yeni Mahalle ,16 Puanlı Yeşilyurt  hala düşme ateşinin içinde olupta kurtuluş için son üç hafta için hesapkitap yapan takımlar.

CARŞAMBA –PERŞEMBE   MAÇLARI NIN  İÇİNDE NELER VAR ?

Süper ligte son üç haftaya girerken hafta içi maçlarına bu haftada devam edilecek. Ramazana kadar maçları bitirme programı içinde yer alan, hafta içinde oynanacak olan karşılaşmaları grup, grup kısa kısa değerlendirmek istiyoruz. Çarşamba günü A ve B grupu maçları oynanacak. A grubunda lider Kocadöngel düşmesi kesinleşen  Hacımercanla ,oynarken ikinci  Harmanlıkta Erenlerde düşmesi matematiksel olarak netleşmeyen karapürceki  ağırlayacak. Bu grupta Hanlıköy, Bekirpaşa , Hacıkışla Demirspor maçlarıda yer alıyor. Bu karşılaşmaların içinde  Karapürçek’inde Harmanlıkla ,Hanlıköyün Bekirpaşa ile oynayacağı maçlar ,küme düşme hesapları taşıyan iki takım olduğu için bu karşılaşmaları bir adım öne çıkartıyor. Aynı gün B grupundada namağlup lider Hendek dereköy Kocaalide Kocaali Sahilin konuğu olurken ,İkinci Kırkpınarda Söğütlü deplasmanında  olacak. Grupta  H.Y Özen-Taraklı ,Kazimiye –Kışlaçay maçlarıda var. Bu karşılaşmaların içinden çıkacak sonuçlar ne üst sıraları nede alt sıraları yakından ilgilendiriyor, Playofa kalanlarla ,düşenlerin belli olduğu bu grupta futbol tansiyonu yerini formalite maçlarına bıraktı.

BURASI  C GRUPU

Hiçbir şeyin tam netlik kazanmadığı her şeyin ateş pahası ,ölçülüp biçildiği C grubunda  üst sıradaki üç takım deplasmanda düşecek veya düşmeye aday takımlarla oynarken bir diğeri evinde oynayacak. Lider Kazımpaşa Birlik Hacıkışlada düşme hattının çok az üstünde gezen Yeşilyurtla oynayacak. Favori KazımpaşaBirlik ama  Yeşilyurt ikinci yarı kolay kaybetmeyen bir takım havasına girdi. İkinci Karasu Aziziye düşmemek adına son turlara çıkan Teksporla Erenlerde oynayacak. Herşeye karşın 13 maçtır yenilmeyen  karasu Aziziye bu maçta üç puana çok yakın.  As Akyazısporda  Hendek yolcusu. Hen. Yenimahalle son haftalarda adığı istenmeyen sonuçlarla  , düşme endişesi ile karşı karşıya kaldı. Akyazı fovari ama hen. Yenimahalle kolay teslim olmaz diye düşünüyoruz.  Zirveye en yakın K.Akınspor evinde Geyvesporu ağırlayacak. Geyve ikinci yarının flaş takım. K.Akın eğer sakarya Caddesi önünde oynadığı oyunun tekrarına sarılırsa evindede olsa puan kaybı yaşayabilir. K.Akın fovari gibi gözüksede  bu maçın içinden her sonuç çıkabilir.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!