Gözlem
İkinci yarının hikayesi
A grubunda ilk yarının içinde yaşanan sonuçları, hayal kırıklıklarını, beklentilerin uzağında kalan takımları ,Harmanlıksporun namağlup kapattığı ilk yarının futbol hikayesini, Kocadöngelin beraberliği sevmeyen ,ilk yarıyı tek yenilgi ile kapattığı ilk iki yarışını yazdık. Bekirpaşanın onları zorlamak adına attığı futbol adımlarını da bu düşüncelerin içine aktararak ,isterseniz ikinci yarının futbol hikayesini irdeleyelim. Harmanlık lider kapattığı ilk yarının ardından bu yarıda rahat olur mu? Sanmıyorum. İkinci yarı başlarken önlerinde gözü kara paraya kıyıp iyi takım kuran Kocadöngel maçı var. Bu maçın içinden çıkacak Kocadöngel galibiyeti ,bir liderliğin, bir namağlup unvanının ipini çeker. Ondan sonra Harmanlık kaybettiği değerleri tekrar evine taşırmı ? Kolay olmasa da olabilir. İkinci şıkın içinde neler var ,birde ona bakalım. Harmanlık Kocadöngele yenilmez ,berabere veya galip gelirsede grubun biri olur. Ondan sonra ilk iki olmak adına Kocadöngel düşünmeye başlar. Görüldüğü gibi A grubunda ikinci yarının ilk maçı Kocadöngel-Harmanlık maçı önüne hedef koyan iki takım içinde çok önemli. Bu maçın içinden çıkacak sonuça göre de iki takıma 19 puanla en yakın konumda olan Bekirpaşanın hesapları devreye girer. İkinci yarının hikayesini üst sıralarla ilgili böyle sıralarken gelin birde düşecek üç takımın falına bakalım. 6 Puanlı Hacımercan ile 7 puanlı Karapürçek düşecek iki takım olmaya çok yakın adaylar. Bunun yanısıra 10 puanlı Hanlı,ilk yarının sonlarına doğru kaybede kaybede 11 puanda kalan Demirspor ile yine aynı puandaki Hacıkışla aşağıdan gelecek olası baskılara karşı dikkatli olması gereken takımlar olarak ikinci yarıya başlayacaklar. Özetle Kocaalisporun kendi isteği ile çekildiği bu grupta yukarıdaki heyecanın daha katlanmışı alt sıralarda yaşanabilir.