Büyükşehir Hentbol Türkiye Kupası hazırlıklarını tamamladı Hedef önce Türkiye Kupası’nı kazanmak

featured

Büyükşehir Hentbol Türkiye Kupası hazırlıklarını tamamladı

Hedef önce Türkiye Kupası’nı kazanmak

15-18 Mart tarihleri arasında Konya’da Türkiye Kupası mücadelelerine katılacak Büyükşehir Hentbolda hedef kupayı Sakarya’ya getirmek. Takım kaptanı Döne, “Türkiye Kupasını kazanırsak sezon başında hedeflediğimizin yüzde 50’sini başarmış olacağız. Hem Avrupa’ya gitmeyi garantilemiş olacağız hem de şehrimize bir kupa getirmiş olacağız”

 

Hentbol Erkekler Süper Liginde mücadele eden Sakarya Büyükşehir Belediyesi Hentbol takımı 15-18 Mart tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek Türkiye Kupası finallerine hazırlanıyor. Çeyrek finalde 15 Mart Çarşamba günü saat 13.00’da Ankaragücü ile karşılaşacak Büyükşehir Hentbol turu geçmesi halinde yarı finalde Beykoz Belediyesi – Nilüfer Belediyesi mücadelesinin galibiyle karşılaşacak.

 

Çok iyi hazırlandık

Son antrenmanını gerçekleştiren Büyükşehir Hentbolda takım kaptanı Ramazan Döne ve Cezayirli oyuncusu Blida Mohamed Ghazali takımın son durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu. Cezayirli sol oyun kurucu Blida Mohamed Ghazali, “Türkiye’ye geleli bir ay oldu. Ülkede yaşanan afetten ötürü üzgünüm. Önümüzde uzun bir süreç var. İşimize odaklanmaya çalışıyoruz. 15 Mart’ta Türkiye Kupası karşılaşmaları oynayacağız. Onun için çok iyi hazırlanıyoruz. Elimizdekinin en iyisini verip kupayı kazanmak istiyoruz. Kupadan sonra lige odaklanıp şampiyon olmak istiyoruz” dedi.

 

Hedefimizin yüzde 50’sini başarmış olacağız

Takım kaptanı Ramazan Döne, “Öncelikle ülkemizin başı sağ olsun. Bir an önce yaralarımızı sarıp toparlanmak istiyoruz. Bu dönemde uzun bir süre antrenmanlara ara vermiştik. Yaklaşık 2 hafta önce yeniden antrenmanlara başladık. Yavaş yavaş önce Türkiye Kupası ve akabinde lig karşılaşmaları başlayacak. Şu anda takımın durumu iyi. Yavaş yavaş odaklanıyoruz. Çarşamba günü Konya’da Türkiye Kupası çeyrek final mücadelesiyle başlıyoruz. Hedefimiz öncelikli olarak Türkiye Kupası’nı kazanmak. Orada zorlu rakiplerimiz var. İnşallah hepsini birer birer geçip Sakarya’mıza Türkiye Kupasını getirmek istiyoruz. Eğer Türkiye Kupasını kazanırsak sezon başında hedeflediğimizin yüzde 50’sini başarmış olacağız. Hem Avrupa’ya gitmeyi garantilemiş olacağız hem de şehrimize bir kupa getirmiş olacağız. Bizim hedefimiz iki kupayı da kazanmak. Sezon sonu şampiyon olmak istiyoruz”

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!