Balon Futbolu Tanıtım Günleri

featured

Balon Futbolu Tanıtım Günleri

 

Dünyada trend grafiği her geçen yıl artış gösteren balon futbolu, Balagole adıyla artık Sakarya’mızda da takım sporu tutkunlarına, Sakarya Gençlik Merkezleri üzerinden hizmet vermeye devam ediyor.

Temassız bir takım sporu olması sebebiyle, pandemi sürecinde değeri artan balon futbolu, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı Adapazarı Gençlik Merkezi öncülüğünde tanıtımlarına devam ediyor.

Adapazarı Gençlik Merkezi tarafından Sakarya Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerine tanıtımı gerçekleştirilen balon futbolu öğrencilerden büyük ilgi gördü.

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu’nda, 5 Sınıftan Türk Cumhuriyetleri, (Özbek Kırgız Kazak) balon futbolunda her takım 4 kişi toplamda 8 takım olacak şekilde, toplamda 32 öğrenci birbirleriyle dostluk maçı yaptı.

Tanıtım maçlarını Adapazarı Gençlik Merkezi Lideri Yakup Kılıç yönetirken, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Müdürü Yavuz Çangir, Adapazarı Gençlik Merkezi Müdürü Özgür Çetinkaya, Yabancı Diller Yüksekokul Müdürü Dr Öğr. Üyesi İsmail Gürler, Yüksekokul Müdür yardımcısı Öğr. Görevlisi Yasin Güneri, Yüksekokul Sekreteri Halide Yeliz Kama,Öğr. Görevlisi Berna Elturan katıldı.

Adapazarı Gençlik Merkezi Müdürü Özgür Çetinkaya: “Balon Futbolu tanıtım günlerimiz devam edecek. Balon futbolu öğrencilerimizden büyük ilgi görüyor ve biz de bu sporun tanıtımları için gerekli çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Birbirinden eğlenceli birçok aktivite ve sosyal faaliyet Gençlik Merkezleri’nde, Ramazan boyunca da devam edecek. Yeni Sakarya Stadyumu altında bulunan Adapazarı Gençlik Merkezimiz ile her daim gençlerimizin yanında ve hizmetindeyiz” açıklamasını yaptı.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!