SON DAKİKA

“ ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ !

Bu haber 21 Mayıs 2016 - 19:30 'de eklendi ve Bu haber 722 kez okundu. kez görüntülendi.

AŞMAK İÇİN HAREKET ET !

Cumhurbaşkanlığı himayesinde yürütülen ve Türkiye Beyazay Derneği Sakarya Şubesinin düzenlediği “ Aşmak için hareket et “ projesi kapsamında Cuma günü Sakarya Üniversitesi futbol sahasında engelsiz futbol müsabakası düzenlendi.Derneğe bağlı çok sayıda engelli çocuğun katıldığı futbol şöleninde Sakarya Üniversitesi Besyo ve diğer fakültelerde öğrenim gören gönüllü gençlerle engelli çocuklar sahada tertiplenen futbol maçında karşı karşıya geldiler.

HELAL OLSUN SİZE !

Türkiye genelinde farkındalık yaratma amacıyla faaliyetlerini sürdüren Beyazay Derneği’nin Bu organizasyonunu Sakarya Bölgesi bayan hakemlerinden Duygu Genç önderliğinde, Sakarya Bölgesi bayan hakemlerinden Derya Şanlıtürk ile Besra Özcan ve okul arkadaşları severek üstlendiler ve başarıyla sonuçlandırdılar. Velileri ile oyun alanına gelen çocuklar önce iki takıma ayrıldılar ve daha sonra Hakem Ömer Akyıldız yönetiminde bir karşılaşmaya başladılar. Zaman zaman kıran kırana geçen karşılaşmanın en önemli oyuncusu da şüphesiz Sadık Bey’di. Savunmanın bel kemiği Sadık rakiplerine adeta su vermedi ve bu başarıl oyunu ile öğretmeninden ve rakip takım arkadaşlarından bol bol alkış aldı.

“ ENGELLERİ BİRLİKTE AŞIYORUZ !

Engelli çocuklarla bir abla şevkati ile ilgilenen Duygu Genç yaptığı açıklamada, futbolun dışında diğer spor branşlarında da başarılı olduklarını ve çocukların diğer insanlar gibi hayatın içerisinde kalmaya gayret ettiklerini, kendilerinin de bu konuda titizlikle çalıştıklarını söyledi. Sahada mücadele veren engelli çocuklar maçın bitiminde ise bu mutlu günün sevincini aileleri ile paylaştılar.

Aşmak için hareket et sloganını taşıyan pankart önünde hatıra fotosu Beyazay ve yönetimle birlikte sporcularla mutluluk anısı Engelsiz futbol şöleni ile ses getirdiler gÖNÜLLÜ ÖĞRENCİLERDEN KURULU BEYAZ TAKIM ÜSTÜNLÜĞÜNÜ SÜRDÜRDÜ Gönüllü Saü Öğrencileri hem eğlendiler meh de çok mutlu oldular İki takım bir arada objektifimize poz verdiler Maçın yıldız oyuncusu Sadık Bey rakip forvet oyuncularına su vermedi Oyuncular maç boyunca kıyasıya mücadele ettiler Sarı Takım rakipleri karşısında zorlmandı

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.