Yüzmede Tarih Yazdık « Sakarya'nın Güncel Spor Haber Portalı
SON DAKİKA

SAKARYASPOR: 0 BANDIRMASPOR: 1

Foto Galeri, Sakaryaspor

Sakaryaspor-Adliyespor 1-1

Foto Galeri, Sakaryaspor

Yüzmede Tarih Yazdık

Bu haber 15 Mayıs 2018 - 13:07 'de eklendi ve Bu haber 113 kez okundu. kez görüntülendi.

Yüzmede Tarih Yazdık

Sakarya Yüzme İl Karması Erkek takımı Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Finallerinde Türkiye ikincisi olurken, Bayan takımı ise Türkiye Beşincisi oldu.

13-14 Yaş 24 Sporcu

Sakarya İl Karması Yüzme takımı Erkeklerde 13, kızlarda 11 sporcu ile  katıldığı Analig müsabakalarından başarıyla ayrıldı.  13 ve 14 yaşındaki sporcular 50 , 100, 200 metre serbest, sırtüstü, kurbağalama  ve kelebek ile  4 x100 m. serbest ve karışık bayrak sitilinde düzenlenen yarışlarda erkeklerde Türkiye ikincisi, kızlarda ise Türkiye beşincisi oldu.  Sakarya Yüzme İl Karması takımı ferdi yarışlarda ise toplamda 45 madalya aldı.

Sakarya Yüzme Tarihinde Bir İlk

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel; “ Sakarya Yüzme İl Karması erkeklerde Türkiye İkincisi , Kızlarda ise Türkiye Beşincisi olarak önemli bir başarıya imza attı. Sakarya Yüzme Havuzumuzda antrenman yapan sporcularımız ,  Sakarya Yüzme Tarihine adını altın harflerle yazdırdılar. Yüzme branşındaki bu başarıya katkı sağlayan tüm velilerimize ve antrenörlerimize teşekkür ediyorum “  dedi.

Kocaeli’nde ne yaptılar

Anadolu Yıldızlar Ligi Yüzme Grup müsabakaları, Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Olimpik Yüzme Havuzunda yapıldı. Sakarya Yüzme İl Karması erkeklerde 193 puanla birinci, kızlarda ikinci ise 140 puanla ikinci olarak gruptan çıktı.

Çanakkale’de sevindiler

Kocaeli’nde yapılan Grup müsabakalarının ardından Çanakkale’de  düzenlenen Yarı Final Grup Müsabakalarına katılan Sakarya Yüzme İl Karması erkeklerde takım hâlinde ikinci olarak, kızlarda ise üçüncü olarak adlarını Türkiye finallerine yazdırdılar.

Karabük’te Tarih yazdılar

Anadolu Yıldızlar Ligi Türkiye Finalleri Yüzme Grup müsabakaları, Karabük İlinde gerçekleşti. Sakarya Yüzme İl Karması Final yarışlarında 12 İl arasında başarılı sonuçlara imza atarak tarih yazdı. Erkek takım 219 puanla Türkiye ikinci olurken, Ankara İl Karması 230 puanla Türkiye Şampiyonu, Bursa ise 200 puanla Türkiye üçüncüsü oldu.  Yüzme İl Karması Kız takımı da topladığı 100 puanla Türkiye beşincisi oldu.  Bursa’nın Şampiyon olduğu Analigde , Ankara ikinci , Kayseri  üçüncü, İzmir ise dördüncü oldu.

 

 

İl Karması Kadrosu

Jan Demir Vurdum,  Egehan Satıroğlu, Deniz Eren Gündüz, Arda Ünal,  Ilgın Başar,  Bahar Cebeci, Ecenaz Çankaya, Tuana Kasap,  Zumra Sınır, Sudenaz Balcı, Begüm Şenoğlu, Fatma Bahar Ataer, Fatma Sara Çalık , Zeynep Azra Özel, Aybike Gökçen Kara, Yusuf Furkan Erdem,  Numan Berke Kurtulmuş,  Abdurrahman Yazıcı , Ömer Emre Serbes, Kerem Pehlivan, Alperen Gürsoy, Yiğiter İrken, Ahmet Kayra Gevrek ve Yusuf Durusel’den oluşan Sakarya Yüzme İl Karması sporcularını tebrik ediyor , başarılarının devamını diliyoruz.

 

Ferdi Dereceler

Yiğiter İrken 4×100 m. karışık 1.

Ahmet Kayra Gevrek 4×100 m. karışık 1.

Yusuf Furkan Erdem  4×100 m. karışık 1.

Numan Berke Kurtulmuş 4×100 m. karışık 1.

Jan Demir Vurdum 50 m. sırt 1.

Jan Demir Vurdum 100 m. sırt 1.

Jan Demir Vurdum 200 m. sırt 1.

Jan Demir Vurdum 4×100 m. karışık 1.

Deniz Eren Gündüz 4×100 m. karışık 1.

Tuana Kasap 100 m. sırt 1.

Ahmet Kayra Gevrek 4×100 m. serbest 2.

Ahmet Kayra Gevrek 100 m. serbes 2.

Ahmet Kayra Gevrek 50 m. kelebek 2.

Ahmet Kayra Gevrek 50 m. serbest 2.

Yigiter İrken 4×100 m. serbest 2.

Yigiter İrken 50 m. kelebek 4.

Kerem Pehlivan 50 m. sırt 2.

Jan Demir Vurdum 4×100 m. serbest 2.

Tuana Kasap 50 m. sırt 2.

Egehan Satıroğlu 4×100 m. serbest 2.

Ecenaz Çankaya 100 m. kurbağalama 2.

Tuana Kasap 50 m. serbest 3.

Tuana Kasap 4×100 m. karışık 3.

Ömer Emre Serbes 100 m. serbest. 3.

Ömer Emre Serbes 200 m. serbest 3.

Ömer Emre Serbes 4×100 m. karışık 3.

Ecenaz Çankaya 200 m. kurbağalama 3.

Ecenaz Çankaya 50 m. kurbağalama 3.

Ecenaz Çankaya 4×100 m. karışık 3.

Kerem Pehlivan 4×100 m. karışık 3.

Zumra Sınır 4×100 m. karışık 3.

Egehan Satıroğlu 200 m. sırt 3.

Sudenaz Balcı 4×100 m. karışık 3.

N.Berke Kurtulmuş 50 m. kurbağalama 3.

Tuana Kasap 4×100 m. serbest 4.

Zumra Sınır 4×100 m. serbest 4.

Egehan Satıroğlu  100 m. sırt 4.

Ecenaz Çankaya 4×100 m. serbest 4 .

Ilgın Başar 50 m. kurbağalama 4.

Ilgın Başar 100 m. sırt 4.

Kerem Pehlivan 4×100 m. serbest 4.

Ömer Emre Serbes 4×100 m. serbest 4.

Numan B. Kurtulmuş 4×100 m. serbest 4.

Yusuf Durusel 4×100 m. serbest 4.

Sudenaz Balcı 4×100 m. serbest 4.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PİYASALARDA SON DURUM

  • DOLAR
    -
    -
    -
  • EURO
    -
    -
    -
  • ALTIN
    -
    -
    -
  • BIST 100
    -
    -
    -

EN ÇOK KAZANANLAR

    EN ÇOK KAYBEDENLER

      EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER

        BUGÜN 1000TL NE OLDU?

        • -

          BORSA

        • -

          DOLAR

        • -

          EURO

        • -

          ALTIN