-

-

YÖNETİM’DEN ÇOK SERT

YÖNETİM’DEN ÇOK SERT TOPLANTI
Sakaryaspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydın, geçtiğimiz gün oynanan Kayseri Şekerspor maçından sonra taraftarların tesisi basma olayıyla ilgili olarak kulüp binasında basın açıklaması yaptı.
“ BU ŞEHRİ BİRKAÇ KENDİNİ BİLMEZE Mİ TESLİM EDELİM ? “
Aydın, olaylara karışan taraftarlara sert sözler söyledi. Sakaryaspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydın, geçtiğimiz gün oynanan Kayseri Şekerspor maçından sonra ‘oyuncular tribüne gelmedi’ gerekçesiyle Rüstemler Tesislerini basan taraftarlarla ilgili açıklama yaptı. Başkan Aydın, futbolcuların bir suçu olmadığını belirterek maçta edilen küfürler için önce Sakaryasporlu taraftarların özür dilemesi gerektiğini kaydetti. Tesisleri basıp, camları kıran ve futbolcuları tehdit eden taraftarları ‘bu şehri 2-3 çapulcuya mı teslim edelim’ diye ifade eden Başkan Selahattin Aydın, ateş püskürdü. İlk kez icra kurulunun dışında Yönetimle birlikte kulüp binasında kameraların karşısına geçen Başkan Aydın, takıma zarar veren taraftarların karşısında olduklarını belirterek tesis basma olayına karışan taraftarlar hakkında şikayetçi olduklarını dile getirdi.
ŞEHRİN İLERİ GELENLERİ İLE BİR TOPLANTI YAPILACAK
Bu konuda Sakarya’nın ileri gelenleri ile de en kısa zamanda bir toplantı yapacaklarını söyleyen Aydın “ bundan sonra ne olacaksa olsun, birkaç kendini bilmez yüzünden tüm Türkiye’ye rezil oluyoruz. “ Dedi.Basının da bu konuda daha dikkatli olmasını istediğini söyleyen Aydın “ bu kişiler basında çıkan yazılardan da cesaret alıyorlar. Bir yeri basmak haneye tecavüzdür. Bu nedenle yapanlar cezalarını çeksinler. Biz de kulüp olarak şikayetçi olduğumuzu söyledik “ Diye konuştu. Güvenlik güçlerinin olaydan haberi olmasına rağmen olaylardan sonra oraya gitmesini doğru bulmuyoruz diyen Aydın güvenlik güçlerinin artık bundan sonra daha dikkatli olmalarını istedi. Sakaryaspor, geçtiğimiz gün Sakarya Atatürk Stadı’nda Kayseri Şekerspor’la karşı karşıya gelmiş ve sahadan 2-1’lik galibiyetle ayrılmıştı. Maçtan hemen sonra yeşil-siyahlı ekibin taraftarları futbolcuların tribüne gelmemesi gerekçesiyle Rüstemler Tesisleri’ni basarak camları kırmıştı. Olayın ardından tesislere sevk edilen polis ekipleri çok sayıda taraftarı gözaltına aldı.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!