Yaz Spor Okulları Kapılarını Açıyor

featured

Yaz Spor Okulları Kapılarını Açıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, çocukların ve gençlerin sporla tanışması amacıyla geleneksel hale getirdiği Yaz Spor Okulları, 29 Haziranda kapılarını açıyor.

Yaz Spor Okulları’ndan, Türkiye’nin 81 ilindeki İl Spor Merkezlerinde 05–18 yaş grubundaki çocuk ve gençler yararlanabiliyor. 2018 – 2019 Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından çocukların yaz aylarında vakitlerini daha verimli geçirebilmesi ve sporla tanışmalarını sağlamak amacıyla başlatılan ücretsiz Yaz Spor Okulları 52 branşta düzenleniyor.

Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenecek Yaz Spor Okulları 29 Haziran Cumartesi günü açılış töreni ile başlayacak. Saat 11.00’de Atatürk Spor Salonu’nda açılışı düzenlenecek yaz spor okullarında 8-18 yaş arası öğrenciler ve engelli öğrenciler ücretsiz eğitim görecek.

Yaz Spor Okulları 29 Haziran Cumartesi günü saat 11.00’de Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak açılış töreni ile başlayacak. Sakarya Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde ‘Yaz Spor’la Güzel’ sloganı ile açılan yaz spor okullarında 8-18 yaş arası öğrenciler birçok spor dalında uzman eğitmenler tarafından ücretsiz eğitim görecek. Atıcılık, Avcılık, Cimnastik, Karate, Tenis, Atletizm, Güreş, Kick Boks, Voleybol, Badminton, Halter, Kürek, Yüzme, Basketbol, Hentbol, Masa Tenisi, Triatlon, Bisiklet, Judo, Taekwondo, Eskrim, Boks, Kano, Wushu ve Futbol dallarında yaz boyunca eğitim verecek olan Yaz Spor Okullarımızın açılış törenine tüm halkımız davetlidir

Spora Engel Yok

Bu yıl ilk kez ‘Spora Engel Yok’ sloganıyla açılacak Engelliler İl Spor Merkezleri’nde ise engelli öğrenciler ve özel sporcular 12 spor dalında ücretsiz eğitim görecek. Bedensel Engelliler Atletizm, Halter, Masa Tenisi, Yüzme, Okçuluk ve Boccia spor dalında, İşitme Engelliler Güreş, Karate, Taekwondo, Atletizm, Judo ve Bisiklet dalında, Görme Engelliler Atletizm, Judo, Yüzme ve Özel Sporcular ise Atletizm, Jimnastik ile Masa Tenisi dalında spor eğitimleriyle buluşacak.

“Bütün imkanlarımızla çocuklarımızın ve gençlerimizin yanındayız”

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bakanlığının uzun yıllardır düzenlediği yaz spor okullarının artık daha coşkulu ve kalabalık geçtiğine işaret etti. Bakan Kasapoğlu, bütün imkânlarıyla gençlerin ve çocukların yanında olduklarını ve olmaya da devam edeceklerini belirtirken, çocukların spor alışkanlığı kazanmasında velilere de büyük iş düştüğüne dikkati çekti. Bakan Kasapoğlu, şöyle dedi:

“Biz çocuklarımız için yaz spor okullarını hizmete açıyoruz. Bu bizim sorumluluğumuz ve görevimiz ama velilerimizin de evlatlarını yaz spor okullarına göndermesi işin hayati noktası. Sporun her branşı ayrı bir değer, biz bütün sporları çok önemsiyoruz. Hepsinin yeri, faydası, insan ruhuna, bedenine, zihnine kattıkları başka. Bu açıdan biz sporun her branşını yaygınlaştırmak, aslında sporun kendisini yaygın hale getirmek ve toplum hayatının ayrılmaz bir parçası kılmak gayretindeyiz. Günden güne sayısı artan, gelişen, yenilenen tesislerimiz ve imkânlarımızla teknik olarak donanımımızı en üst seviyeye taşımış durumdayız. Sportif başarılarda inşallah çok daha güzel noktalara geleceğiz. Başarıları hem artıracak hem istikrarlı hale getireceğiz.”

 

Bakan Kasapoğlu, çocukların ve gençlerin bundan sonra sadece yazın değil, bu imkânlardan kış aylarında da yararlanacaklarını bildirirken, “Her bir evladımızın içinde parlatılmayı bekleyen nice cevherler var. Biz onları el birliğiyle gün yüzüne çıkaracak, çocuklarımızı yetenekli oldukları alanların en iyisi olmaları için yüreklendireceğiz” diye konuştu.

Hedef: 1 milyon 600 bin

Bakanlıkça her yıl okulların tatile girmesinin ardından açılan Yaz Spor Okullarına, 2016 yılında 1 milyon 397 bin 976, 2017 yılında 1 milyon 455 bin 74 ve 2018 yılında ise 1 milyon 581 bin 328 çocuk ve genç katıldı. Bu yıl ise yaz spor okullarından 1 milyon 600 bin çocuk ve gencin yararlanması, ayrıca spor kulüpleri ile diğer kamu, özel kurum ve kuruluşlarının düzenlediği yaz spor okullarının da teşvik edilerek katılımın artırılması hedefleniyor.

 

 

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!