featured

Yaz Akademisi Dolu Dizgin Devam Ediyor

Yaz Akademisi Dolu Dizgin Devam Ediyor

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Sakarya Yurt Müdürlükleri ve Gençlik Merkezleri bu yıl ortaklaşa bir çalışma başlattı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK Yurtları ve Sakarya Gençlik Merkezleri işbirliğiyle ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlenen Yaz Akademisi, Sabahattin Zaim ve Arif Nihat Asya Yurtlarında devam ediyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “Milli ve manevi değerlere önem veren bir toplum oluşturmak amacıyla düzenlediğimiz Yaz Akademisinde , hem öğretmeyi hem de eğitmeyi amaçlıyoruz. Öğrencileri sanal alemden uzak tutup, Geleneksel Sokak Oyunları, Mangala, Satranç, Atıcılık, Okçuluk, Masa Tenisi, Futbol, Dart, Yüzme, Kamp Oyunları, Parkur Sporları, Ses Eğitimi, Origami, Karikatür, Mutfak Atölyesi, Boyama Faaliyetleri, Masal ve Kitap Okuma, Sinema gibi Sosyal, Sportif ve Kültürel Faaliyetlere yönlendirerek bireysel becerilerinin geliştirilmesi ve takım ruhunun kazandırılmasının yanında Din ve Değerleri Eğitimi, Adab-ı Muaşeret ve Peygamberler Tarihi dersleri ile ahlaklı, milli ve manevi değerlere bağlı bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz “ şeklinde konuştu.

Birbirinden güzel  Sosyal, Kültürel, Sportif ve Gezi Faaliyetlerinin yapıldığı ve öğrenciler tarafından çok büyük ilgi ile karşılanan Yaz Akademisi,  26 Temmuz 2019 Cuma günü sona erecek.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!