Yaşayan Stadyumda Müjde üstüne müjde

Abone Ol
Daha Fazla

Yaşayan Stadyumda    Müjde üstüne müjde

Yaşayan Stadyumda yapılan Türkiye’nin En uzun Kapalı atletizm pisti bitti. Tüm engellerin kalktığı Stadyum çevresinde Uluslararası müsabakaların yapılacağı Spor Salon yapılacak. 12 adet antrenman salonu tamamlanırken, Spor Lisesi için ise ödenek ayrıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun Türkiye’de örnek proje olarak gösterdiği Yeni Sakarya Stadyum altında ve çevresinde yapılacak olan “Yaşayan Stat” projesi her kesimden tam not aldı.

Milletvekili Yavuz’dan Spor Lisesi açıklaması

Sakarya AK Parti Milletvekillerinden Ali İhsan Yavuz ‘da canlı yayında , Yaşayan Stad projesi hakkında kamuoyuna bilgiler verdi. Yavuz, Yaşayan Stadyumda 22 adet antrenman salonunun 12’sinin bittiği belirterek, 10 antrenman salonunun yapımının devam ettiğini söyledi. İlçe Müdürlüğü , Gençlik Merkezi , Uluslararası Spor müsabakaların yapılacağı spor salonu  , stad çevresine cimnastik salonu, tenis kortları, voleybol , basketbol, halı saha, yürüyüş parkurunun yapılacağı sosyal yaşam alanı müjdesini veren Milletvekili Yavuz ; “ Spor Lisesinin ödeneği ayrıldı. İnşallah orada olacak. Sakarya’daki milletvekili arkadaşlarımızla birlikte , Sakarya için geceli gündüzlü çalışıyoruz.” Dedi

22 antrenman salonu

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un talimatlarıyla yapımı devam eden Yaşayan Stadyum projesinde çalışmalar hız kesmiyor.  Atma ve Atlamalar dahil Atletizmin tüm branşlarını içerisinde bulunduran 120 metre uzunluğu ile Türkiye’nin en uzun Kapalı Atletizm Pisti yapımı tamamlandı. İçerisinde güreş, bisiklet, karate, taekwondo, judo ve pilates branşı salonlarının yapımı tamamlandı. 12 antrenman salonu biterken, izcilik, dağcılık ,halk oyunları, halter, masa tenisi ve okçuluk vb. branşların yer alacağı  10 adet antrenman salonu yapımı için çalışmalar devam ediyor.

Stat çevresine Sosyal yaşam alanı

28.154 seyirci kapasitesiyle Sakarya’nın en büyük spor tesisi olan Yeni Sakarya Stadyumu çevresinde ise ; bölgeyle tesisin entegrasyonunu sağlamaya yönelik sosyal donatı alanları,  açık tenis kortları, cimnastik salonu, halı saha, basketbol, voleybol, tenis kortları, yürüyüş parkuru ve piknik alanları da yapılması planlanıyor.

İlçe Müdürlüğü ve Gençlik Merkezi

Yılın 365 günü faal olacak yaşayan Stad içerisinde , vatandaşlara ve sporculara daha idari hizmet vermek ve herhangi bir sıkıntıya mahal vermemek adına Adapazarı Gençlik ve İlçe Spor Müdürlüğü yer alacak. Proje kapsamında Yaşayan Stad projesi kapsamında Has Oda , kitap kafe , derslik ve atölyelerin yer alacağı Gençlik Merkezi yapılacak.

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!