Trendyol 1. Lig Haftanın Maçları - Trendyol 1. Lig Puan Durumu TFF 3.Lig 2.Grup Haftanın Maçları - TFF 3.Lig 2.Grup Puan Durumu

sevimspor kompleksi

Yaşayan Stadyuma Onay Çıktı

Yaşayan Stadyuma Onay Çıktı

Yaşayan Stadyum Projesine ait çevre düzenlemesine ait proje 21 Nisan 2020 Pazartesi günü Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına sunuldu. Bakanlık tarafından beğenilen ve onaylanan proje için çalışmalara başlanıyor.

Yeni Sakarya Stadyumunda yapımı hızla devam eden “Yaşayan Stadyum” Projesinin dış çevre düzenlemesine ait proje Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy tarafından pazartesi günü Ankara’da tanıtıldı. Projenin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onayladığı ve hazırlık çalışmalarına başlanması talimatı verildi.

22 adet cep salonundan 10 tanesinin tamamlandığı ve Türkiye’nin en uzun kapalı atletizm pistinin bittiği projede, bir eşik daha aşıldı. Son rötüşları yapılan çevre düzenleme projesine bir de Cimnastik Salonu ilave edildi. Rüstemlerde bulunan por salonundan olumsuz şartlarda çalışmalarına devam eden Cimnastikçilere müjde niteliğindeki çalışmada yeni araç gereç alımıda proje içine dahil edildi.

Geçtiğimiz günlerde Adapazarı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü içinde bir yer yapılan Stadyuma ek olarak , içinde bir kitap kafeninde bulunduğu genç ofis yapılacak. 22 adet cep salonundan 10 tanesinin tamamlandığı alana , 12 yeni cep salonu ve tüm salonlar için yeni spor aletleri alınacak.

16 İlçenin tamamına büyük yatırımların yapılması için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yatırım İnşaat Şube Müdürlüğü bir dizi proje hazırladı. Projelerin İl Müdürü Arif Özsoy tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığında tanıtıldı ve onay çıkan projelerde kamuoyuna kısa bir süre sonra kamuoyuna tanıtılacak.

Bı arada Yeni Sakarya Stadyumunda bakım ve onarım işlemleri devam ederken, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri de stadyum içerisindeki alanları dezenfekte ve temizleme işlemlerine devam ediyorlar.

 

 

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!