-

-

featured

YARIM ASIRLIK ÇINAR DİİMDİK AYAKTA

YARIM ASIRLIK ÇINAR DİİMDİK AYAKTA

Türk futbolunun mihenk taşlarından olan ve yetiştirdiği yıldızlarla adını Türkiye’ye altın harflerle yazdıran Sakaryaspor 52 yaşına girdi. 3.Lig’den kurtulan yarım asırlık çınarın kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutluyoruz

EFSANE 52 YAŞINDA

17 Haziran 1965 tarihinde kurularak Türk futboluna ismini duyuran Sakaryaspor, bugün kuruluşunun 52. yıldönümünü kutluyor. Federasyon Kupasını kazanan, Avrupa kupasında mücadele ederek gururumuz olan, teknik direktöründen futbolcusuna kadar Türk futboluna sayısız yıldız yetiştiren Sakaryasporumuz yarım asrı geride bıraktı. 50+1 Diriliş Yılı’nda şampiyon olarak 3.Lig’den kurtulan Efsane Sakaryaspor’un 52’nci yaşını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

BÜYÜK BİİR HEYECANLA BAŞLAMIŞTI

Ethem Boran başkanlığında Fikret Aldinç, İsmet Kahyaoğlu, Mikail Temizel, Fuat (Bursalı), İhsan Özbek, Faruk (Mersinli), Musa Çetiner, Beşir Belat, Çarli Erdoğan, Rıfkı Manavoğlu ve Zeki Aydıntepe’den oluşan kadroyla Türk futboluna adım atan Sakaryaspor, 52 yıllık şanlı tarihinde büyük başarılara imza atarak gurumuz oldu.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!