Yalçın Koşukavak, maç sonunda ateş püskürdü! “Adam olsunlar…”

featured

Kendi sahasında Sakaryaspor’a 28 yıl sonra mağlup olan Boluspor cephesinden maç sonunda mücadelenin hakemi ve Sakaryasporlu oyuncu Del Valle’ye ağır eleştiriler geldi.

Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak “Tabi bunlar maç dışında gelişen şeyler, onları da yönetici arkadaşla konuştum çok özür diledi çok kibardı ama sorunun kaynağını da çözmemiz gerekiyor. Buraya ya iyi yabancılar gelecek ya da iyi yabancı getiremiyrsan ahlaklısını getireceksin, mesele bu yani. Oyunu anlatmaktan öte başka şeyleri anlatmak gerekiyor. Biraz oyundan bahsedelim mazeret olarak görmesinler, çok erken geriye düştük.” ifadelerini kullandı.

Erken geriye düştüklerini ifade eden tecrübeli çalıştırıcı, “Erken geriye düşüp 2-0’dan geri dönmek kolay değil. Sakarya sadece geçiş hücumuyla etkili olmaya çalıştı. Çok basit toplar kaybediyoruz, ama futbolcuların tekrar ayağa kalkıp cevap verme gayreti takdiri hak etti. Herhalde alt kategorilerden gelen bir hakem vardı. Bugün 5. maçını yönetiyordu. Ben 1982 senesinde futbola başladım, çok şeyler gördüm ama bu kadar kötüsünü görmedim. Tüm maçları herkes izlesin, zamana oynayan kaleciye hep uyarı verildi. Biraz daha cesaretli olunması gerekiyordu.” dedi.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!