WUSHUCULARIN DÖNÜŞÜ MUHTEŞEM OLDU!

Abone Ol
Daha Fazla

2. Balkan Wushu Şampiyonası’nda mücadele eden Türk Milli Takımı, yurda döndü.
MADALYA BIRAKMADILAR
Türkiye Wushu Federasyonu İcra Kurulu Başkanı ve Dünya Wushu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz, Türkiye’nin takım halinde Balkan şampiyonu olduğunu söyledi. Türkiye’nin toplamda 172 madalya aldığını belirten Akyüz, “Tao branşında 56 birincilik, 33 ikincilik ve 34 üçüncülükle toplam 123 madalya. Quinda branşında 5 birincilik, 4 ikincilik, bir tanede üçüncülükle toplam 10 madalya. Sanda branşında 21 birincilik, 10 ikincilik ve 8 üçüncülükle toplam 39 madalya aldık” diye konuştu.
Wushu-3
SALİH URHAN’IN HEDEFİ DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Milli Takım Antrenörü Salih Urhan da şampiyonaya 11 ülkeden, 405 sporcunu katıldığını ifade ederek, “Ülkemiz sporcuları da orada iyi bir performans sergiledi. Beklediğimiz başarının yüzde 95’ini yakalamış olduk” dedi. Milli sporcu Elif Gizem Topaloğlu da nanquan, nangun ve nan dao kategorilerinde birinci olduğunu hatırlatarak, “İnşallah Dünya Şampiyonalarında da birinci olacağım. Arkadaşlarımı da tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.
Wushu-1

Wushu-2

Wushu-4

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!