SON DAKİKA

Gözlem – Aynı seneryo

Köşe Yazıları

Serdar Bozkurt imzayı attı.

Foto Galeri, Sakaryaspor

VEDA ETTİLER

Bu haber 30 Nisan 2015 - 20:48 'de eklendi ve Bu haber 57 kez okundu. kez görüntülendi.

Karasuspor’un iki başarılı ismi Müslüm Mert Marangoz ve Orhan Çakır, BAL’da sezonun bitmesiyle birlikte aktif futbolculuk hayatlarını sona erdirdiklerini açıkladılar.

Yıllardır sarı kırmızılı takımda altyapıdan yetişen ve yerli futbolcu kavramının sembolü olan iki oyuncu konuyla ilgili şu açıklamada bulundular:

Futbol yaşamımızda adımız hep birlikte anıldı. Bunda Karasu Lisesi’nde birlikte okumamız,futbola aynı yıllarda başlamamız(2002 yılı), hatta üniversiteyi birlikte okumamızın da etkisi var. Sadece sahalarda değil özel hayatımızda da candan iki arkadaşız ve her an beraberiz.

Orhan ve Mert şöyle devam ettiler:

Futbol hayatımıza Karasuspor’da başladık ve gönül verdiğimiz bu kulüpte bitirdik. Arada zorunlu bir ayrılık vardı, iki yıl Akçakocaspor’da beraber top koşturduk. Bunun sebebi de adı geçen ilçede iki yıl üniversite okumamızdı ve 2006-2008 yılları arasında hem futboldan uzak kalmamak hem de ısrarlara dayanamadığımız için Karasu dışında top koşturduk.

Futbola başlamamızda ve temel eğitimi almamızda Hasan Bıyık’ın büyük rolü vardır. Ondan Karasu yeterince yararlanamadı. Aynı şekilde hem lisede hem de takımda hocamız olan Haldun Aslan’ın da üzerimizde emeği büyüktür.

2005 yılında birinci amatör kümeden süper lige çıktığımızda yaşadığımız şampiyonluk unutulmazdı. Çünkü 18 yaşında sezonun tamamında oynayarak ve az çok başarıya etki yaparak bu sonuca ulaştık. Süper lig macerası ve baraj maçı sonunda BAL’a çıkışımızı da unutamayız.

Ancak BAL çok fazla zaman alan, yarı profesyonel bir lig. İkimizin de sorumlu olduğu ticari hayatları var artık. Hem ailemize zaman ayırmak hem de ticari durumumuz itibariyle 13 yıllık futbol hayatımıza nokta koyuyoruz. Bu kararı almamızda başka hiçbir neden yoktur. Kimseye de kırgınlığımız yok. Başlangıçtan bu yana bizimle beraber olan tüm futbolcu arkadaşlarımıza, hocalarımıza, yönetici ve başkanlarımıza teşekkürü bir borç biliriz.,

Bundan sonra da futbol dendi mi kalbimiz hep Karasuspor ile beraber olacak. Biz gözümüzü bu kulüpte açtık, burada kapatıyoruz. Şimdiden sonra kulübümüzün sadık birer taraftarıyız ve saha dışında destekçilerinden biri olacağız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.