Trendyol 1. Lig Haftanın Maçları - Trendyol 1. Lig Puan Durumu TFF 3.Lig 2.Grup Haftanın Maçları - TFF 3.Lig 2.Grup Puan Durumu

Var olan Levent Var ol

featured

Var olan Levent Var ol

Levent Gümüşdere  ,Süper hakemimiz Atilla Karaoğlandan sonra Sakarya’nın ikinci önemli hakem  ismi. Bu sezon  TFF 2 klasmanında iyi performans sergileyen ,giden MHK den aldığı oluru ,Sabri Çelik MHK sinde alma başarısı gösteren Levent Gümüşdere  gecen haftalar içinde ,Avar ve Var hakemi kurslarına katıldı. Levent Gümüşdere Var sertifikasyon  1 haftalık teorik eğitim, 20-21-22  Nisan tarihleri arasında TFF Hasan Doğan Milli takım kamp  eğitim merkezinde  gerçekleştirildi. Bu Teorik eğitime MHK tarafından belirlenen 28 B klasman hakemi katıldı.  İkinci etap çalışmaları ise 26-27-28 tarihleri arasında  yapıldı. Teorik eğitimlerin verildiği bu eğitimlerde Vido Test sınavlarında yapıldı.  Bu çalışmaların ardından  başarılı olanlar Avar ve Var sertifikası alarak önümüzdeki yıl uygulamaya konulacak olan TFF 1 liginde  görev alabilecekler.  Deneme sınavlarını tabi tutulup başarılı olanlar Avar ve  Var kadrosu içinde Süper lig dede görev yapabilecekler. Bu arada Levent Gümüşderenin yıl sonu klasman belirleme sınavlarında bir üst kategoriye B klasmanında A klasmanına çıkma ihtimali olan Hakemler arasında yer aldığını da buraya not olarak düşmek gerek.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!