-

-

Umut Yanık Geyve’nin umudu oldu.

Umut Yanık Geyve’nin umudu oldu.
Türkiye özel sporcular spor federasyonunca (tossfed) düzenlenen 1. bölge yüzme şampiyonası (Akdeniz ve Marmara), Antalya’nın Alanya ilçesi Alanya belediyesi olimpik yüzme havuzunda yapıldı.
Sakarya büyük şehir belediyesinin Sakarya olimpik yüzme havuzunda açmış olduğu engelli yüzme kursuna katılan Geyve’li Umut Yanık şampiyonada kendi kategorisinde üstün başarı göstererek 50 metre sırtüstü ve 50 metre kurbağalama da iki altın madalya aldı.
Altın kulaç kulübü antrenörü Sinan Ölüş “Umut Yanık çok iyi bir sporcu ve çok yakın zamanda milli sporcu olabilecek bir kapasiteye sahip.” dedi.
Geyve belediyesi ilçede bulunan 20 engelli çocuğu yaz boyunca Sakarya olimpik yüzme havuzundaki engelli yüzme kursuna gönderdi.
Geyve belediye başkanı Murat Kaya ” Çocukların sporla ne kadar mutlu olduklarını, hayata ne kadar sağlam tutunduklarını, ailelerinin çocukların bu faaliyeti ile ne kadar mutlu olduklarını, özel sporcularımızın spor yaparak engelsiz insanlardan hiçbir farkının olmadıklarını bu spor faaliyetleri ile sayesinde görüyoruz. Özel sporcularımız için elimizden gelen tüm olanakları kullanmaya çalışıyoruz, onlar her şeye değer.” dedi

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!