U19 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI SAKARYA GRUBU

Abone Ol
Daha Fazla

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU
2014 – 2015 SEZONU
U19 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI 2.KADEME STATÜSÜ

1- 2014 – 2015 sezonu U19 Türkiye Şampiyonası 2. Kademe müsabakaları Birinci Kademede grup birincisi olan 24 takımın katılımıyla 6 takımlı 4 grupta 14 – 17 Mayıs 2015 tarihlerinde oynanacaktır.

Final müsabakaları ise İkinci Kademede grup birincisi olan 4 takımın katılımıyla eleme usulüyle oynanacaktır.

2- İkinci kademe müsabakaları aşağıda yazılı tarih ve grup merkezlerinde belirtilen takımların katılımıyla yapılacaktır.
GRUP MERKEZİ
SAKARYA
14 – 17 MAYIS 2015

İSTANBUL
(DAMLASPOR)

İSTANBUL
(GAZİOSMANPAŞA)

KOCAELİ
(1937 SEKA SPOR)

YALOVA
(ACARSPOR)

BOLU
(KIBRISCIKSPOR)

ANKARA
(YENİ ALTINDAĞ BELEDİYESİ SPOR)

3- İkinci Kademe müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 1.200 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek: 1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 30 Eylül 2015 tarihine kadar alabileceklerdir. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır.

Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan, sahte sporcu oynattığı tespit edilen ve müsabakalarda olay çıkartan takımlara katkı payı ödenmeyecektir.

6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNDE KURA ÇEKİMİ
4- Altı takımlı grup merkezlerinde takımlar 3’er takımlı 2 gruba ayrılacaktır. Öncelikle aynı ilden 2’şer takımla katılan takımların (A ve B) gruplarında ayrı ayrı yer almaları için kura çekimi yapılacak. Daha sonra gruplara tek takımla katılan illerin takımlarının (A ve B) gruplarının hangisinde yer alacağının kura çekimi yapıldıktan sonra müsabakalar, aşağıda yazılı fikstüre göre tek devre lig ve puan usulüne göre oynanacaktır.

3 Takımlı Grupların Müsabaka Fikstürü
3 takımlı grupta yer alan takımlar kura ile 1, 2, 3 numaraları çekerler.
1. GÜN 2. GÜN 3. GÜN
1 – 2 3 – 1 2 – 3

– Birinci müsabakanın berabere bitmesi halinde yukarıda yazılı fikstür aynen uygulanacaktır.
– Birinci müsabaka berabere bitmez ise, ikinci müsabaka birinci müsabakanın mağlubu ile (BAY) kalan takım arasında oynanır.
– Üçüncü müsabaka, birinci müsabakanın galibi ile (BAY) kalan takım arasında oynanacaktır.
6 Takımlı Gruplarda Grup Birinciliği Müsabakası

– Altı takımlı gruplarda üç gün süresince tek devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak müsabakalar sonunda (A ve B) gruplarında birinci olacak iki takım ertesi gün eleme usulüne göre grup final müsabakası oynayarak grup birincisi belirlenecektir. Bu müsabakanın normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde müsabaka 15’er dakikalık iki devre halinde uzatılacak olup uzatma süresinde de beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ile grup birincisi belirlenecektir. Penaltı atışları müsabaka başında verilen, müsabaka isim listesinde bulunan ihraç cezası görmemiş ve oyundan alınmamış oyuncular tarafından atılır.

6 TAKIMLI GRUP MERKEZLERİNE
BİR TAKIM KATILMADIĞI TAKDİRDE KURA ÇEKİMİ

5- Beş takımlı grup merkezinde veya altı takımlı grup merkezinde müsabakalara bir takım katılmadığı takdirde takımlar ( A ve B) grubu olmak üzere 2 ve 3’er takımlı iki gruba ayrılır. (Aynı ilden 2 takım varsa önce bu takımlar A ve B grubuna ayrılır.) 2 takımlı grupta yer alan takımlara eleme usulüne göre iki müsabaka yaptırılacak olup her iki müsabaka sonunda puan ve averaj eşitliği halinde ikinci maçın sonunda penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir. Penaltı atışları müsabaka başında verilen, müsabaka isim listesinde bulunan ihraç cezası görmemiş ve oyundan alınmamış oyuncular tarafından atılır. 3 takımlı grupta yer alan takımlar 3’lü grupların müsabaka fikstürüne göre tek devre lig ve puan usulüne göre müsabakalarını oynayarak grup birincisi belirlenir.

5 Takımlı Gruplarda Grup Birinciliği Müsabakası
– Beş takımlı gruplarda oynanan müsabakalar sonunda (A ve B) grubunda birinciliği elde edecek iki takım ertesi gün eleme usulüne göre grup final müsabakası oynayarak grup birincisi belirlenecektir. Bu müsabakanın normal süresinin beraberlikle bitmesi halinde müsabaka 15’er dakikalık iki devre halinde uzatılacak olup uzatma süresinde de beraberlik bozulmazsa penaltı atışları ile kazanan takım belirlenecektir. Penaltı atışları müsabaka başında verilen, müsabaka isim listesinde bulunan ihraç cezası görmemiş ve oyundan alınmamış oyuncular tarafından atılarak grup birincisi belirlenecektir.

ENS  19

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!