Tutor (Antrenör eğitmeni) Kursa Adem Tandoğan da katıldı

Daha Fazla Göster

Tutor (Antrenör eğitmeni) Kursu Adem Tandoğan da katıldı

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörlüğü tarafından düzenlenen Tutor (Antrenör eğitmeni) Kursu, 19-23 Ocak 2015 tarihleri arasında Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde yapıldı. Kursta UEFA adına eğitmen olarak Erich Rutemöller, Dany Ryser, Flemming Serritslev, TFF adına eğitmen olaraksa Yücel Uyar yer aldı.
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Tutor (Antrenör eğitmeni) Kursu’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Eğitmenler ve kursiyerler ile bir araya gelen Terim öncelikle UEFA adına eğitmen olarak kursta bulunan Erich Rutemöller, Dany Ryser ve Flemming Serritslev’e teşekkürlerini sundu. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, UEFA adına son kez görev yapan Erich Rutemöller’e bir hatıra plaketi takdim etti.
Ardından bir konuşma yapan Terim, göreve geldiği ilk günden bu yana eğitime verdiği değerin altını çizdiğini hatırlatırken, eğiticileri eğitme görevini üstlenecek Tutor’lar için düzenlenen bu eğitim programının son derece önemli olduğunu belirtti. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim , kursiyerlere yönelik olarak ” Sizlerin antrenörlere aktaracağı bilgiler onları üzerinden oyunculara ulaşacak. Bu nedenle doğru bilgilenmeniz ve bunları doğru sunmanız çok mühim. Sizlere güveniyorum. Bu görevin altından başarıyla kalkacağınıza ve futbolumuza çok ciddi hizmetler sunacağınıza inanıyorum”, şeklinde konuştu. Terim ayrıca Türkiye Futbol Direktörlüğü tarafından eğitim alanında yapılan ve yapılacak projeler ile ilgili bilgi verdi.
İletişim, yönetim ve geri bildirim başlıklı teorik dersler ile pratik derslerin verildiği eğitime kursiyer olarak Abdullah Ercan, Adem Tandoğan, Ahmet Akçan, Alper Boğuşlu, Fatih Parmaksız, İbrahim Okutan, İbrahim Örenç, Levent Şahin, Mehmet Budakın, Memiş Özata, Mustafa Özer, Necla Güngör Kırağası, Orhan Gencer, Osman Üstünel, Selman Coşkun, Sercan Görgülü, Serkan Albayrak, Sezai Yıldırım, Soner Tolungüç, Suat Okyar, Şenol Çorlu, Yusuf Tepekule ve Zafer Hızarcı katıldı. Almanya, İsviçre ve Danimarka’da yapılan Tutor (Antrenör eğitmeni) kurslarının müfredatının kullanıldığı kursta başarılı olan antrenörler TFF C ve UEFA B kurslarında önce stajyer eğitmen olarak görev alacak, sonrasında eğitmen olacak.
Sahadayız

Tutor Kursu

64098755c42641f4a6fcf64c8f8d3547

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!