-

-

Türkiye’de bir ilk Sakarya’da gerçekleşti….

Gençlik hizmetleri ve spor il müdürlüğünün 2015 yılı karate il faaliyet programında yer alan 8 Mart Dünya kadınlar günü bayanlar il şampiyonası Serdivan Sakarya spor salonunda yapıldı.
Sakaryalı 145 bayan sporcunun mücadele ettiği turnuvada, 25 bayan hakem, 13 bayan antrenör katılırken ve sporcuların anneleri de tribünlerde yerlerini aldı. Turnuva renkli ve bir o kadarda anlamlı oldu.
Turnuvaya Sakarya gençlik hizmetleri ve spor il müdürü Salih Koşu, Hendek belediye başkanı İrfan Püsküllü, Eski Hendek belediye başkanı ve Milletvekili aday adayı Ali İnci, Sakarya üniversitesi öğretim üyesi Doçent Dr. Çetin Yaman katıldı.
Sadece bayan sporcuların yarıştığı turnuvada saha içinde görev alan hakemlerde bayanlardan, sporcuların antrenörlüklerini de bayan antrenörler yaptı. Dereceye giren sporcular madalya kürsüsüne ödül almaya çağrıldığında sporcuların bayan velileri de kürsüye davet edildi. Ödül kürsüsünde sporcular madalya ve başarı belgisi alırken velilerini de karanfil verildi.
2015 yılında Avrupa şampiyonasında ilimizi temsil eden Sakaryalı sporcular Büşra Tosun, Beyza Ünlüsoy, Nurcan Çiçek başarı belgesi ve karanfil, 2015 yılında Milli hakemliğe terfi eden Şükran Keskin, Fatma Özel, Arzu Çeken, Bölge hakemliğine terfi eden Arzu Metin başarı belgesi ve karanfil, turnuvaya katılan tüm bayan hakem ve antrenör, bayan velilere karanfil verilerek bu anlamlı gün için teşekkür edildi.
İl müdürü Salih Koşu yaptığı konuşmada “Bir gün değil her gün kadınlar günü bu anlamlı günde mücadele eden sporcuların annelerini ve tüm bayanların kadınların günü kutluyoruz. Başarıların mimarları kadınlardır. Dedi
Avrupa, Dünya Hakemi Uğur Kobaş “Bu anlamlı gün için bize destek olan turnuva yapmamıza, bu güzel günü yaşamamıza olanak veren İl müdürümüz Salih Koşu, spor Şube müdürü Bülent Kasım’a, turnuvaya destek olan milletvekili aday adayı Ali İnci’ye çok ediyoruz. dedi

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!