Türkiye Bisiklet şampiyonası Kırıkkale’de yapılacak

featured

Türkiye Bisiklet Şampiyonası 7. Etap Puanlı Yol Yarışları, 22-25 Eylül tarihlerinde Kırıkkale’de gerçekleştirilecek.

 

 

“TANITIM İÇİN ÇOK ÖNEM TAŞIYOR”

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, valilik konferans salonunda düzenlenen basın toplantısında, spor faaliyetlerinin bir ilin tanıtımı için çok önemli olduğunu söyledi. Birçok kentin hem yurt dışı hem de yurt içinde bir spor veya kulüple özdeş olduğu zaman bilinirliğinin çok daha arttığına dikkati çeken Tekbıyıkoğlu, “Biz de Bisiklet Federasyonu ile ilimize nasıl bir katkı bulunuruz diye bir araya geldik. Ülkemizdeki ulusal yarışmalardan birisini Kırıkkale’ye hazırladık. Allah izin verirse bunu her yıl gerçekleştireceğiz. Eğer hazırlıklarımızı da yapabilirsek uluslararası bir yarışma ilimizde hayat bulacak.” diye konuştu.

Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön; “Bu bizim için hayırlı bir gün. Bu bizim için güzel bir gün, bir başlangıç. Bu başlangıç öyle bir başlangıç ki, Türkiye’de profesyonel anlamda 400 sporcunun geleceği bir yarışı organize ediyoruz. 4 gün sürecek, 3 gün yarışın olacağı bir organizasyon. Sporcularımız kentin önemli sembol noktalarıyla birlikte 100 kilometrelik bir etapta yol alacak. Sporcularımız hiç durmadan 3 saat pedal çevirerek kentin tanıtımına, Kırıkkale’nin dünyada yer alması için bisiklet sırtında canlı yayınlarla 3 gün boyunca Kırıkkale’mizi bir marka şehri olması için Türkiye ve dünyaya tanıtacağız.”

 

TÜRKİYE VE DÜNYAYA TANITACAK

Türkiye Bisiklet Federasyonu As Başkanı Bahattin Akyön: “Bu bizim için hayırlı bir gün. Bu bizim için güzel bir gün, bir başlangıç. Bu başlangıç öyle bir başlangıç ki, organizasyonun Kırıkkale için bir başlangıç olduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Türkiye genelinde profesyonel anlamda 400 sporcunun geleceği bir yarışı organize ediyoruz. 4 gün sürecek, 3 gün yarışların olacağı bir etkinlik. Yarış parkurumuz, Cumhuriyet Meydanı, Millet Bulvarı, Bağdat Köprüsü, Bahşılı ilçesi, Karaahmetli köyü, Karakeçili ilçesi, Çeşnigir Köprüsü, Çelebi ve Keskin ilçeleri ile Hasandede köyü olmak üzere 96 kilometrelik bir etap. Sporcularımız, bisiklet sırtında 3 gün boyunca Kırıkkale’mizi marka şehir olması için Türkiye ve dünyaya tanıtacak.”

400 SPORCU VE 40 TAKIM KATILACAK

Valilik koordinesinde, Kırıkkale Üniversitesinin destek verdiği ve Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan “Kırıkkale Anadolu” isimli bisikletin tanıtımının da yapıldığı programda, yarış hakkında katılımcılara bilgi verildi. Yaklaşık 400 sporcu ve 40 takımın katılımıyla 4 gün sürecek şampiyonada, “Genç erkekler”, “Yıldız U17 erkekler”, “Yıldız U15 erkekler”, “Genç kızlar”, “Yıldız U17 kızlar”, “Yıldız U15 kızlar”, “Master+35”, “Master+40”, “Master+45”, “Master+50”, “Master+55″ ve” “Master+60” kategorilerinde yarışlar gerçekleştirilecek.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!