TURGAY ÖZBALKAN’A ÇİRKİN SALDIRI

TURGAY ÖZBALKAN’A ÇİRKİN SALDIRI
serbest haberci Turgay Özbalkan, Hendek ilçe merkezinde kimliği belirsiz bir kişi tarafından saldırıya uğradı.
YÜZÜNDE KESİKLER OLUŞTU !
Şehirde serbest muhabirlik yapan 62 yaşındaki Turgay Özbalkan, sabah saatlerinde bir iş için Hendek’e gitti. Tecrübeli haberci ilçe merkezinde sabah saatlerinde sokakta yürüdüğü sırada çirkin bir saldırıya uğradı. Daha önce ilçeyle ilgili yapılan bir haber konusu sebebiyle gerçekleştiği tahmin edilen saldırıda vücuduna darbeler alan Özbalkan, Hendek İlçe Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Kavga sırasında aldığı darbeler sonucu yüzünde kesikler oluşan habercinin yüzüne hastanede dikiş atıldı. Özbalkan, olay anını anlatırken bir anda neye uğradığını şaşırdığını ifade ederek, “Ne olduğunu anlamadım. Hendek ilçe merkezinde yürüyordum, arkadan bir kişi vurmaya başladı. Suratıma, vücudumun her yerine vurdu. Hastaneye kaldırdılar beni. Şu anda iyiyim. Saldırının ilçede kısa bir süre önce yaptığım bir haber sebebiyle gerçekleştiğini düşünüyorum” diye konuştu. Polis, olayla ilgili soruşturma başlattı.
SGC SALDIRIYI KINADI
SGC Başkanı TGF Yönetim Kurulu üyesi Sezai Matur serbest muhabir olarak çalışan Turgay Özbalkan’a Hendek’te yapılan saldırıyı kınadı. Matur’un açıklaması şöyle: “ Serbest muhabir olarak çalışan arkadaşımız Turgay Özbalkan’ın Hendek’te bir şahsın fiili saldırı sonrası yüzünden yaralandığını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Arkadaşımıza yönelik saldırıyı gerçekleştiren saldırgan polis tarafından yakalanmış olup sorgusu sürmektedir. Gazetecilerin haberlerinden dolayı bu tür saldırılara uğruyor olması kabul edilemez. Saldırganların politikacıların basına karşı şiddet içeren ifadelerinden cesaret aldıklarını düşünmekteyiz. Toplumun sesi olmaya yönelik çabalarıyla tanınan arkadaşımıza yönelik saldırının da bu anlayışla gerçekleştirildiği düşüncesiyle politikacıları basına yönelik olumsuz ifadeler kullanmamaya davet ediyoruz. Arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarken, bu olayda tek sevindirici yanın saldırganın anında yakalanmış olması olduğunu belirtiriz.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!