Turgay Karslı: “Sadece sonuca gidemedik”

featured
SAKARYASPOR'UN YARDIMCI ANTRENÖRÜ TURGAY KARSLI, (ORKUN KAYA/SAKARYA-İHA) Trendyol 1. Lig'in 5. haftasında oynanan Sakaryaspor-Bodrumspor karşılaşması sonrasında iki takım teknik direktörü basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sakaryaspor Teknik Direktörü Turgay Karslı, ortaya koydukları performansın skora yansımadığını dile getirdi.

Çorum FK’nin geçmiş maçlarında nasıl arkadan oyunu başlattığını, top taşınırken kimlerle bağlantı kurulduğunu bildiklerini anlatan Karslı, şu görüşlerini paylaştı:

“Biz ‘Onlara karşı nasıl pozisyon üretebiliriz’ diye biraz kafa yorduk. Bugün oyuncularımız, verdiğimiz tüm ödevleri başarıyla yerine getirdiler. Sadece sonuca gidemedik. Yoksa akan oyun içerisindeki bütün dengeleri biz elimizde tuttuk. Onların merkezdeki pas bağlantılarını kapatacak koridorlara biz iyi duvar ördük. Onlara karşı az temas, çabuk oyunlu bir reaksiyon gösterdik. Ancak dediğim gibi, mücadelemiz sonuca yansımadı. Tabii ki bu deplasmanda 1 puan almak da önemliydi. Biz üç puan için gelmiştik. Takdir edersiniz ki sahada zaten biz bunu ispatladık ama sonuca yansımadı. Sonuç bizi düşündürmesin, bu oyun bizi geleceğe doğru yeniden hedefe kilitlesin. Bunu istiyorum.”

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!