TFF;Bölgesel Lig ile ilgili yeni karar!

featured

TFF,Bölgesel Lig ile ilgili yeni karar!

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu sezon bir türlü başlatılamayan Bölgesel Amatör Lig, federasyonun kulüplere gönderdiği yeni yazı ile bir kez daha kaosa sürüklendi.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) Bölgesel Amatör Lig’le ilgili skandal kararlarına bir yenisine daha imza attı! Sezon başından bu yana bir türlü ligi başlatamayan ve aldığı kararların tamamını erteleyen TASKK yönetimi son olarak açıkladığı statü ve maç fikstürünü de hiçe sayarak ligin 1 Haziran’dan yeni statü ve programla başlayacağını açıkladı! Lige katılmak isteyen takımların 21 Mayıs Cuma gününe kadar başvurularını yapmalarını isteyen TASKK yönetimi, müsabakaların tek bir şehir üzerinde oynanması üzerinde duruyor. Erzurum üzerinde duran TASKK’ın, lige katılmak istemeyen kulüplerin gelecek sezon yeniden BAL’da oynama hakkı verdiği belirtildi.
TFF AÇIKLADI
2020-2021 Sezonu BAL müsabakalarının statüsü belirlenmiş, gruplandırılması ve fikstür çekimi tamamlanmışken TFF Sağlık Kurulu, Covid-19 nedeniyle 09 Nisan 2021 tarihinde şartların elverişli olmamasından dolayı lig organizasyonunun yeni riskler taşıdığı konusunda görüş birliğine vararak ligin Mayıs ayının son haftasına kadar oynatılmaması kararı almıştı. Ayrıca, 30 Nisan-17 Mayıs 2021 tarihlerini kapsayan 17 günlük tam kapanma kararı verilmesi ve bu dönemde takımların antrenman yapmalarının durdurulması başlama tarihini Haziran ayının 1. haftasına çekmiştir.
SIKIŞTIRILMIŞ LİG
Gelinen süreçte, sezon sonunun yaklaşmış olması, sıcakların başlaması, Covid-19 riskinin devam etmesi nedeniyle bazı kulüplerin BAL’ da oynama haklarını kaybetmeden bu sezon oynamama taleplerini, bazı kulüplerinde sıkıştırılmış bir takvim ile ligin yeni bir statüyle  oynatılması taleplerini dikkate alan Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerin lige katılıp katılmama kararını belirli kıstaslar koyarak kulüplere bırakmıştır.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!