TFF 3. Lig’de Play-Off 1. Tur Programı Belli Oldu

featured

TFF 3. Lig’de bugün tamamlanan müsabakalar sonucunda Play-Off eşleşmeleri ve müsabaka programı belli oldu. Sonraki turlara ilişkin tarihler ve final merkezleri daha sonra ilan edilecektir.

Müsabaka Programı:

TFF 3. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ

(4) Play-Off’larda, her grupta grubunu 2. sırada bitiren takımlar doğrudan Play Off Finaline yükselir. Grubunu 3. sırada bitiren takımla 6. sırada bitiren takım,  4. sırada bitiren takım ile de 5. sırada bitiren takım, tek maç eleme usulüne göre eşleşirler. Müsabakalar 3. ve 4. takımların sahasında oynanır. Bu müsabakalarda normal süre berabere sonuçlanırsa müsabakalar on beşer dakikalık iki devre halinde uzatılır. Uzatma devrelerinde eşitlik bozulmazsa, kazanan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenir.
(5) Bu maddenin 4. fıkrasında belirtilen müsabakalarda kazanan takımlar, çift maç eleme usulüne göre ve ilk maç puan sıralamasına göre ligi daha altta bitirmiş takımın sahasında olacak şekilde eşleşirler.
(6) İki maç sonunda, galibiyet veya beraberlik sayılarının eşit olması halinde, toplamda daha fazla gol atan takım tur atlar. Atılan gollerin eşit olması halinde ise, ikinci müsabaka sonunda on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devrelerinde de eşitliğin bozulmaması durumunda, kazanan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenir.
(7) Final müsabakaları TFF tarafından belirlenecek tarafsız sahalarda tek maç eleme usulüne göre oynanır. Final müsabakalarının normal süresi berabere sonuçlandığı takdirde, on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır. Uzatma devresinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı vuruşları sonucunda belirlenir.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!