-

-

Temsilci Genç Başvuruları Başladı.

Temsilci Genç Başvuruları Başladı.

09-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında illeri temsilen seçilecek olan gençler aynı tarihlerde farklı illerde yapılacak programlara katılacaklar.

18-25 yaş arası üniversitelerin ön lisans, lisans veya lisansüstü programlarında okuyan kişiler temsilci genç başvurusunda bulunabilir.

Temsilci Gençlerin Katılacakları Program:

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası’nda yapılan etkinlikler şu şekildedir;

1) Temsilci gençler Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın TBMM Başkanımız ve Sayın Başbakanımız tarafından 81 ilin temsilci gençleri ile KKTC ile yurtdışında Türk Vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı ülkelerden (Almanya, Fransa, Avusturya, Hollanda, Azerbaycan) kabul edilmektedir.

2) Anıtkabir resmi programına iştirak sağlanmaktadır.

3) Temsilci gençlerin milli ve manevi değerlerinin gelişimine katkı sağlamak amacıyla ülkemizin tarihi ve kültürel yerlerine ziyarette bulunulmaktadır.

4) Temsilci gençlerle 09-20 Mayıs 2018 tarihleri arasında başta Ankara olmak üzere İstanbul, Bursa ve Çanakkale gibi illerde birçok farklı etkinlik gerçekleştirilmektedir.

Temsilci gençlerin tüm masrafları Gençlik ve Spor Bakanlığınca karşılanacaktır.

Başvuru nasıl olacaktır?

Başvuru; iki aşamalı olarak gerçekleşmektedir.

1) Bakanlık resmi internet sitesindeki Başvuru Formunun eksiksiz doldurulması

2) Başvuru Formunun çıktısı alınarak size en yakın Bakanlığımız gençlik merkezine teslim edilmesi gerekmektedir.

Önemli Not:== Sakarya ili için başvuruların çıktısını alarak Sakarya Serdivan Gençlik Merkezine (kampüs yolu üzerinde) bırakılması gerekmektedir. ==

Sakaray Gençlik Merkezi Tel: 0264 346 00 51

Detaylı bilgi için ilgili linke tıkayabilir veya Gençlik Merkezimizi arayabilirsiniz.

Başvuru:  http://gsb.gov.tr/Sayfalar/2995/2990/basvuru.aspx

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!