-

-

Taraklıspor İntihar Etti..‏

Taraklıspor İntihar Etti..
Taraklıspor bu hafta ligde kalma mücadelesinde hayati önem taşıyan Akyazı Çınarlıkspor maçına çıkmayarak adeta intihar etti.

Sakarya 1. Amatör Küme C grubunda mücadele eden Taraklıspor Çınarlık Gençlikspor maçına çıkmayınca 3-0 hükmen mağlup oldu.

Maça Çıkmadılar

Sakarya’da lig maçlarını kendi stadında oynayamayan tek takım olan Taraklıspor’da, futbolcuların “Ölüm Kalım Maçı” olarak nitelendirilen Çınarlık Gençlikspor karşılaşmasında sahaya çıkmadıkları belirtildi. Böylece 1. Amatör Küme C grubunda mücadele eden Taraklıspor bu sonuç sonrasında 2. Amatör kümeye düştü.

Stat sözü yerine getirilemedi.

Taraklıspor 1.Amatör Futbol ligine çıktığında dönemin Sakarya Valisi tarafından stat sözü verilerek

bir kısım ödenek ayrılmıştı. Stad çalışması için kazma vurulmuş ancak ne oldu ise sonu getirilememişti. Stat tamamlanmayınca da Taraklıspor üvey evlat gibi değişik yerlerde stat arayıp maçlarını oynamaya devam edip bugünlere geldi..

Taraklıspor’a Yakışmadı

Taraklıspor’lu futbolcuların özellikle ligde kalma maçında neden sahaya çıkmadıkları merak ediliyor. Ekmeğini topraktan, taştan, dağdan çıkaran Sakarya ilinin Güney bölgesindeki Taraklı ilçemizde tarihi geçmişimiz, kültürümüz ve kadir şinaslığımız ile bugünlere gelindiğinde Taraklıspor’lu futbolcuların gerekçesi ne olursa olsun sahaya çıkmayarak Taraklı ilçesinin adını bu şekilde rencide etmelerini anlamak mümkün değil.

Taraklıspor Fırsatı Tepti

Taraklıspor dün Çınarlıkspor maçına çıkmayarak adeta altın tepside Tavuk fırsatını tepti. Taraklıspor eğer sahaya çıkıp mücadele edip, beraberede kalsa yine ligde kalma şansı devam edecekti. Şayet Yıldırımspor-Hendek Dereköy spor maçında H.Dereköylü futbolcunun hakemi yumruklaması olayından sonra büyük ihtimalle Taraklıspor’un en büyük rakibi olan Hendek Dereköy hem hükmen mağlup olup , belkide 3 puanı’da silinecek.

Böyle bir atmosferde Taraklısporlu futbolcuların sahaya çıkmamaları gerçekten çok vahim ve trajik bir olay.. Amatör futbolculuk sahaya ruhunu yansıtmaktır.. Her türlü mazeretin olabilir, ama yolun son virajında arabayı şarampole yuvarlamak intihardır.. Taraklılıların bu olayı affetmemesi gerekir.

Erdinç TUNA-Geyvemedya.com

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!