-

-

Süper lig bitiyor

A Grubunda çıkanlar ve düşenler çok önceden belli oldu.Gecen haftanın için de formalite maçları ağırlıktaydı.
Süper futbolda ,Süper ligde bitime doksan dakika kalanın içindeki futbol resmi formaliteden ibaret. Gecen hafta Süper lig A grubunda Ferizli spor Akyazı’ya gitmedi. Kocaali evinde Yeni kent Fıratı 4-0 yenip liderliğini korudu. Takipçisi Adapazarı sporda deplasmanda Pamukova Gençler gücünü balcık deryası sahada 3-0 yenerken Play ofa öncesi oynadığı ile umut saçtı . 3 Sapanca Deplasmanda Hacı kışlayı 6-0 yendi.
MUTLU SONU KİMLER YAKALADI ?
A Grubunda playof yarışı lig boyunca dört takımla beraber yürüdü. Adapazarı spor, Kocaali spor, Sapanca Gençlik ve As Akyazı spor .Lig öncesi bu takımlardan üçü içerde ,biri dışarıda kalır yorumu tuttu. Kocaali spor,Adapazarı spor ve Sapanca Playof u gördü. As Akyazı inişli çıkışlı grafiğe takıldı ve Playof vizesini alamadı.
KİMLER DÜŞTÜ ?
Süper lig A grubunda düşecek üç takım çok çabuk belli oldu. Kazimiye ligin başında kendi isteği ile ben bu sene bu işte yokum dedi. Kuyudibisporun eski Şekerden kalma ruhu yalnızlığın pençesinde hiç puan alamadan lige veda etti. Üçüncü takım olmamak adına sezon başı nispeten iyi takım kuran Karasu Aziziye bir süre sonra parasal sorun yaşayınca takıldı. Eldeki kadrosu birinci transfer döneminde tağılan K.Aziziyenin futbol direnci onu ligde tutmaya yetmedi.
Playof maçları için istek var
Playofa kalan altıncı takım bu hafta sonu belli olacak. Kırkpınar spor-Hanlıköy,Harmanlık spor-Sahil Karadeniz maçlarından çıkacak sonuca göre altıncı takım belli olacak. Bu gün itibarıyla A grubunda Adapazarı spor,Kocaali spor,Sapanca Gençlik,B grubunda Erenler spor,Yeni Hendek spor Playofu gören beş takım.
NASIL OYNANACAK?
Bala çıkmak adına çok önemli olan Playof karşılaşmalarında gecen yıl kötü bir örnek yaşanmıştı. Erenlerde başlayan Playof heyecanı içine tribün ve saha içi futbol terörü girince İl Tertip kurulu karşılaşmaları çift tribünlü sahalara almıştı. Muhtemelen bu yılda böyle olacak. kulüp temsilcileri üç ayrı sahada, karşılaşmaların başından sonuna kadar aynı saatte oynanmasından yana tavır koydular. Biz aracıyız. Bu isteği İl Tertip kuruluna iletiyoruz.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!