SÜPER AMATÖR’DE 17. HAFTAYA GİRERKEN SON DURUM

Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SÜPER AMATÖR’DE 17. HAFTAYA GİRERKEN SON DURUM
Sakarya Süper Amatör küme liginde ilk üçe girme savaşı haftalar geçtikçe kızışıyor. Düşme potasında ise her iki grupta da manzara değişmiyor.
A GRUBU
Süper Amatör Küme A Grubunda Adapazarıspor sürekli cepten harcıyor. Mavi beyazlılar geçen hafta da evinde Sapanca Gençlik karşısında 2-2 Berabere kaldılar. Aslında 1 Puanı zor kurtardılar.Bu grupta Adapazarıspor 37 Puan ve averajla birinci sırada yer alırken, takipçisi ikinci sıradaki Kocaalispor da geçen hafta Pamukova Atatürk Stadında çamura saplandı ve oldukça gergin geçen karşılaşmadan 0-0’lı beraberlikleayrıldı ve 37 Puanla Adapazarıspor’la ilk ikiyi paylaşmaya devam ediyor. Bu iki takımın ardında ise 27’şer puanlı sırasıyla Sapanca Gençlik ile As Akyazıspor yer alıyorlar. İlk üçe girme savaşı bu 4 Takım arasında sürüp gidecek gibi görünüyor.
DÜŞME POTASI DEĞİŞMEDİ
A Grubunun puan cetvelinin altında yine bildik manzara var. 13 Puanlı Karasu Aziziyespor Ferizlispor’dan 1 Puanı kaptı ama bir üst sıradaki Hacıkışlaspor’un puanı 18 Yani bu takımı yakalaması biraz zor görünüyor. 11. Sıradaki Kuyudibispor ise geçen haftayı oynamadan 3 Puanla kapatmasına rağmen 6 Puanla ligin dibine demir atmış görünüyor.B Grubunda Kazımiyespor düştü, şimdi diğer iki takım bekleniyor.
HAFTANIN MAÇLARI
——————————–
KOCAALİSPOR – ASAKYAZISPOR
SAKARYAKUYUDİBİSPOR – PAMUKOVAGENÇLERGÜCÜSPOR
SAPANCAGENÇLİKSPOR – ARİFİYESPOR
KARASUAZİZİYESPOR – ADAPAZARISPOR
HACIKIŞLASPOR – FERİZLİSPOR
********************************************************************************
B GRUBU
Süper Amatör Küme B Grubunda lider değişmedi. Yeni Hendekspor Cumartesi günü Erenler sentetik sahada Hanlıköyspor’u topa tuttu ve 8-1’lik galibiyeti ile puanını 37’ye çıkarttı. Mavi-siyahlı ekibin takipçisi Erenlerspor da yine Cumartesi günü Erenler sentetik sahada düşme potasındaki Harmanrlıkspor’u 2-1 Yendiler ama biraz da zorlandılar. Mavi-lacivertliler puanlarını 35’e çıkartarak ikinci sırada kalmaya devam ettiler. Bu grupta Kırkpınarspor iyi gittiği puan cetvelinde son haftalarda bir düşüş yaşıyor. Sarı-Laciverli ekip geçen hafta Söğütlü’de 4-2 Yenildi ve 31 Puanda kaldı. İlk üç mücadelesinde Demirspor ile Sahil karadenizspor da var. Demirspor, Taşburunda berabere kaldı ve puanını 27’ye çıkarttı.Delirspor bu haftayı hükmen galip gelerek puanını 30’a çıkartacak. Sahil karadenizspor da düşme potasındaki Garajlar Taçspor karşısında zorlandı ve berabere kalarak o da 27 Puanla ve averajla 4. Sırada yer alıyor. Bu grupta ilk üçe girme savaşı bu 4 Takım arasında gerçekleşecek.
DÜŞME HATTI BİLDİĞİNİZ GİBİ
Süper Amatör B Grubunun düşme hattı ise değişmedi. 8. Sırada yer alan Taşburunspor ile 9. Sırada yer alan Hanlıköyspor’un puanları 21. 10. Sırada yer alan Garajlar taçspor biraz kımıldadı ama üstteki takımlarla arasındaki fark büyük ölçüde. Siyah-beyazlıların puanı 14. Bu takımın hemen altında ise 11. Sırada 11 Puanlı Harmanlıkspor yer alıyor. Yeşil-Beyazlılar geçen hafta Erenlerspor karşısında iyi mücadele etmelerine rağmen yenilgiden kurtulamadılar. Bu grupta Kuzuluk Ersoy zaten düşmüştü.
B GRUBUNDA HAFTANIN MAÇLARI
—————————————————————
SAHİLKARADENİZGENÇLİKSPOR – ERENLERSPOR
HARMANLIKSPOR – SÖĞÜTLÜSPOR
SAKARYAKIRKPINARSPOR – TAŞBURUNSPOR
SAPANCAAKADEMİSPOR – YENİHENDEKSPOR
HANLIKÖYSPOR – GARAJLARTAÇSPOR
SAKARYADEMİRSPOR – KUZULUKERSOYSPOR
hend  ens

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!