Sporun ve sporcunun şehri Sakarya

featured

27 farklı branşta 5 bin sporcuyu yetiştirdiklerini ve her dalda Sakarya’yı madalyalar ile gururlandırdıklarını belirten Başkan Ekrem Yüce, judo turnuvasına katılan sporcu ve antrenörleri tebrik etti. Büyükşehir Belediyesi sporcuları 97 madalya kazanarak organizasyona damga vurdu.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 30 Ağustos Zafer haftası münasebetiyle düzenlenen 10. Uluslararası Valilik Kupası Judo Turnuvasına katıldı. 3 gün süren ve 15 ülkeden toplamda 1370 sporcu kıyasıya bir rekabet içinde madalya kazanmak için minderde yerlerini aldı.

 

97 madalya Büyükşehir’in

Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü sporcuları da ‘Süper Minikler-Minikler-Yıldızlar-Ümitler-Büyükler’ kategorilerinde büyük bir başarıya imza atarak kürsüde yerini aldı. Toplamda 97 madalya alarak Sakarya’ya büyük bir gurur yaşatan Judo sporcularına, madalyalarını Başkan Yüce takdim etti. Başarıları dolayısıyla sporcu ve antrenörlerle tebriklerini paylaşan Başkan Yüce, spor şehri Sakarya’da ev sahipliği yaptıkları bir organizasyonu daha başarıyla tamamlamanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

 

Sakarya sporla iç içe

Konuşmasına sporcuları tebrik ederek başlayan Başkan Ekrem Yüce, “Müsabakaların hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu müsabakaların Sakarya’mızda olmasına imkân sunan Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Sakarya’mız tam anlamıyla bir spor şehri. Dünyaca ünlü bir unvana hak kazanmış bir şehir. İnşallah bu unvanı Kasım ayında Avrupa’dan alacağız. Dünya şehirleri arasında tamamen sporla bütün bir şehir edasıyla bu müsabakaları gerçekleştiriyoruz. Her ay Sakarya’mızda ulusal ve uluslararası müsabakalar gerçekleşiyor. Bu organizasyonlar artarak devam edecektir. Sporu ve sporcuyu çok seviyor, her zaman yanlarında olduğumuzu bir kez daha belirtiyorum” dedi.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!