Spor Aşkı Engel Tanımaz

featured

“Spor Aşkı Engel Tanımaz” projesinin lansmanı, 12 Mayıs tarihinde Beştepe’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın da katılımlarıyla gerçekleşti. Programa Gençlik ve Spor Bakanı M.Muharrem KASAPOĞLU, Milli Eğitim Bakanı Mahmut ÖZER, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya YANIK ile çok sayıda milletvekili de katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, özel gereksinimli öğrencilere yönelik “Spor Aşkı Engel Tanımaz” isimli projesi kapsamında, 81 ilimizden toplam 500 MEB özel eğitim kurumuna spor malzemesi dağıtımına başlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşen lansman programına ilimizi temsilen, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İNANÇ, Spor Şube Müdürü Özgür AYGÜN, Eğitim, Sosyal, Kültürel ve Sportif Faaliyetler Şube Müdürü Suzan ARABUL ile antrenörler katıldı. Törende, 500 özel eğitim okuluna dağıtılmak üzere hazırlanmış 27 bin spor malzemesi taşıyan tırlar, Cumhurbaşkanı ERDOĞAN’ın komutuyla hareket ederek, ülkenin dört bir yanına uğurlandı.

13 Mayıs tarihinde Sakarya’ya ulaşan tır, Eğitim Şube Müdürü Suzan ARABUL tarafından karşılanarak, malzemeler teslim alındı. İlimiz merkez ve ilçelerinde bulunan, MEB’e bağlı 6 farklı özel eğitim kurumuna teslim edilecek olan ve orada özel gereksinimli öğrencileri sporla buluşturacak olan malzemeler, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesisinden hareket ederek, 18 Mayıs tarihinde gerçekleşecek olan program , Vali ve il protokolünün de katılımları ile düzenlenecek tören sonrası malzemeler okullara ulaşacak.

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!