SEÇİM SONRASI SAKARYA’DA NELER OLUR ?

Daha Fazla Göster

SEÇİM SONRASI SAKARYA’DA NELER OLUR ?

Sakarya’da spor, başta futbol olmak üzere gün geçtikçe dibe vurmaya devam ediyor. Sakaryaspor’un Süper ligden Spor toto 3. ligine düşmesi sonrasında yaşadığı zor günler sonrası geçtiğimiz sezon bir kıpırdanma yaşadı ve play-off finaline kadar çıkmamıza rağmen  elimize yüzümüze bulaştırmayı becerdik. Öte yandan Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak Basketbol ligine takım kurarak başladık ve 2. lige yükseldik. Burada amaç 1. Lige çıkmaktı ama onu da play-Off maçlarında tıpkı Sakaryaspor gibi beceremedik. Bu iki takımın da destekleyicisi Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu idi. Her şey oldu bitti ama gözler yine Zeki Toçoğlu’nda. Olması beklenen  her şey Toçoğlu’nun iki dudağı arasına sıkışmış duruyor. Seçim sonrasını bekleyen  Sakaryaspor yönetimi ve Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımı yöneticileri Başkan Toçoğlu’nun belirleyeceği rotayı takip etmek üzere hareket için ışık bekliyorlar. Yani kısacası maliyeti yüksek icraatların tek destekçisi ve bu böyle olunca da “ tek hamisi “ Toçoğlu bulunduğu konumdan farklı düşüncelerle icraatlarına devam edecek gibi görünüyor. İktidarda bulunan bir partinin seçilmiş Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu siyasetten aldığı bu güçle Sakaryaspor ve Büyükşehir Belediye Basketbol takımının tüm ekonomik sıkıntılarına çare arıyor ve buluyordu. Buraya kadar her şey normal. Ya bundan sonrası ?

DÜN DÜNDÜR BUGÜN BUGÜNDÜR !

Sakaryaspor yıllarca sürünmeye devam ederken, Başkan Toçoğlu Sakaryaspor’la uzaktan, yakından ilgilenmemiş ve hatta o zamanlar yaptığı açıklamalarda “ Sakaryaspor benim için bitmiştir “ derken, ne olduysa bir yerden vahiy mi geldi de Sakaryaspor aşığı oluverdi henüz anlayabilmiş değilim. Toçoğlu  eski bir deyim var ya “ dün dündür, bugün bugündür “ demiştir  ama ne olursa olsun Toçoğlu’nun ilgisi  Sakaryaspor adına bir can simidi olmuş ve bir sezondur taraftarlar ve yönetim adına güzel anılarla vakit geçirdik. Tam ikinci lige çıkarken, direkten dönsek te bizlere çok iyi bir tecrübe oldu. Şimdi gözler Toçoğlu’nda. Tamam da bir seçim geçirdik. Bu seçimde Sakarya öyle veya böyle Toçoğlu’nun partisine sahip çıktı ama yurt genelinde parti büyük bir düşüş yaşadı ve tek parti hükümetinden indi. Şimdi ne olacak ? Yine eskisi gibi Sakaryaspor’a ve Büyükşehir Basket takımına destek verebilecek mi, onu zaman gösterecek. Ama bir gerçek var ki o da her şey eskisi gibi olmayabilir. İzmir’de oynanan final maçı öncesi ve sonrasında futbolcularla yönetim arasında cereyan eden alacak verecek ve buna karşılık yönetimin ceza sistemi uzun bir zaman tartışılacak gibi görünüyor. 17 Haziran’da yapılması düşünülen Olağanüstü genel kurul öncesinde Sakaryaspor yönetiminde yaprak kımıldamıyor. Herkes Başkan Toçoğlu’nun ne diyeceğine kilitlenmiş gidiyor. Toçoğlu ve Selahattin Aydın’ın bugün yarın bir araya gelerek yol haritasını belirlemeleri bekleniyor. Ortada bir yığın mesele duruyor. Sakaryaspor’un belirleyeceği yol haritası nedir. Kimler gidecek, kimler kalacak gibi bir takım çözülmesi gereken sorunlar dururken ortadaki bu sessizlik insanın midesini bulandırıyor. İnsanın ister istemez aklına bu gidişatta son siyasi gelişmelerin ne kadar etkisi olacak gibi bir soru da takılmıyor değil hani. Bakalım ilerideki günler ne getirecek, onu hep birlikte göreceğiz.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!