Sapanca’ya bir kupa daha getirdiler

featured

Geçtiğimiz yıl  İzmir/Kuşadası’nda gerçekleştirilen International Ephesia Cup Turnuvasında 3’cü olan Sapanca Akademispor U10 takımı, bu yılda 10 Numara Sportif ve TR Cup işbirliğiile düzenlenen International Kartepe Cup turnuvasında 4’cü oldu.

 Yurt içinden ve yurt dışından profesyonel ve amatör birçok takımın katılımı ile gerçekleşen turnuvada grup birincisi olarak çıkan Sapanca Akademispor takımı çeyrek finalde Beşiktaş’ı da yenerek yarı finale çıktı. Yarı Finalde Çanakkale’ye penaltılarda kaybeden Sapanca Akademspor U-10 takımı turnuvayı 4’cü olarak tamamladı. Takımının katılmış olduğu tüm turnuvalarda başarı elde ettiği için çok mutlu olduğunu belirten Sapanca Akademispor Gençlik Gelişim Sorumlusu Ufuk Yüzücü yapmış olduğu açıklamada;“U-10 takımımız ile 3 yılı aşkın bir süredir birlikte çalışıyoruz. Çocuklarımız her geçen sürede kendilerini geliştiriyor. Ben gelecek yıllar için bu jenerasyondan çok umutluyum çocuklarda ve ailelerde çok güzel bir birlik beraberlik ve uyum var. Zaman zaman bu organizasyonlara katılım sağlıyoruz, çocuklarımızın başarılı olmaları bizleri mutlu ediyor. Takımımda çok yetenekli ve istekli sporcular yetişiyor, gelecek yıllarda Sapanca’ya çok daha kupa ve sampiyonluk getireceğinden şimdiden çok umutluyum. Sapanca Akademispor, Trabzonspor’da oynayan Taha Tepe ve Bucaspor’da oynayan Kadir Doruk gibi birçok sporcu yetiştirecektir” dedi.

Final maçlarını yakından takip eden Sapanca Akademispor Kulüp Başkanı Osman Kubilay da yapmış olduğu açıklamada; “Öncelikle Turnuvaya katılım sağlayarak bizlere bu duygu ve heyecanı yaşatan başta hocalarımız Ufuk Yüzücü, Mahir Özen ve Arda Kubilay olmak üzere, tüm ailelere ve sporcu evlatlarımıza teşekkür ediyorum. Sapanca Akademispor U- 10 takımı yine katılmış olduğu bir turnuvada kulübümüze 1 kupa daha getirdi kendilerini kutluyorum. Gözlerinin içi gülen minik yavrularımızın heyecanını görmek bizleri de çok mutlu etti. Sapanca Akademispor olarak altyapıya çok önem veriyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, sporun ve sporcunun yanındayız” dedi.

Giriş Yap

Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!