featured

SAPANCA GENÇLİK’E 3 PUAN SİLME CEZASI

SAPANCA GENÇLİK’E 3 PUAN SİLME CEZASI

Bölgesel Amatör Lig Temsilcilerimizden Sapanca Gençlikspor’un Erokspor ile oynayacağı karşılaşma yeşil beyazlı ekibin sahaya geç gelmesi nedeni ile tatil edilmişti. Ligde şampiyonluk yarışını büyük ölçüde etkileyecek olan karşılaşmada Sapanca Gençlikspor’un 3-0 hükmen mağlup olmasının yanı sıra şok bir karar daha çıktı.

MAÇA ÇIKAMADIKLARI İÇİN

Amatör Disiplin Kurulu Sapanca Gençlikspor’un savunmasını yetersiz buldu ve yeterli mazereti olmadan resmi müsabakaya çıkmadı gerekçesi ile 3 puan silme cezası verdi.

İŞTE O KARAR

Sapanca Gnç. Spor Klb. hakkında; 02.04.2017 tarihinde oynanması gereken Erok Spor -Sapanca Spor BAL müsabakasına gelmeyerek talimatlara aykırı harekette bulunulması nedeni ile 3-0 hükmen mağlubiyet cezası ile birlikte mevcut puanından -3- puan silinmesine,

BARAJ TEHLİKESİ İLE KARŞI KARŞIYA

Serdivanspor’un son haftayı 3 puan ile kapatması halinde Sapanca Gençlikspor hafta sonu kendi sahasında oynayacağı Mudanyaspor karşılaşmasında yenilmesi yada berabere kalırsa ligde kalmak için baraj maçı oynamak zorunda kalacak. Öte yandan ligde şampiyonluk yarışının bir diğer önemli ismi Çengelköyspor bugün Türkiye Futbol Federasyon’una Erokspor-Sapanca Gençlikspor müsabakasında şike yapıldığı gerekçesi ile resmi başvuruda bulunduğu gelen haberler arasında yer alıyor. Ligde şampiyonluk yarışını büyük ölçüde etkileyecek olan karşılaşmada Sapanca Gençlikspor’un 3-0 hükmen mağlup olmasının yanı sıra şok bir karar daha çıktı.

HABER: Ömer Feyyaz ÇELEBİ

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!