-

-

SANTRA Beklenen adım..

Lig’de son 7 haftaya liderin iki puan gerisinde giren Sakaryaspor son 7 deplasmandan 4 yenilgi, 3 beraberlik getirdi, birlik-beraberlik bozuldu..
Benim de boynu bükük izlediğim Ayvalıkgücü yenilgisi bardağı taşıran son damlaydı.. Özellikle Sakarya’da 2-1 kazandığımız Kayseri Şekerspor maçını takiben son deplasmanda yaşanan Balçova beraberliğini “Bir pozisyonum bile yok” yok başlığıyla kamuoyunun önüne uzattığımızda dedik ki; “Umut Pusat’ın son 10 dakika şans bulduğu Balçova maçında Sakaryaspor’un 5. dakikada verilmeyen bir penaltısı vardı ancak başka pozisyon yoktu. Balçova’dan bir puanla ikinci dönen Sakaryaspor’un İzmir deplasmanında pozisyona girmeden maçı bitirmesi dikkatleri yeniden takıma çevirdi. Özellikle İzmir’de maçı izleyen ve şehre boynu bükük dönen 100’ü aşkın Sakaryaspor taraftarı “Birileri bu takıma ve yönetime neler olduğunu sormalı” fikrinde birleşirken bu noktada Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun devreye girmesi istendi”
Sandıklı maçının ilk idmanını yakın takibe almak için Rüstemler’e gittik, devreye girmesi istenen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu bizden önce Rüstemler’e gelmiş, hocayla konuşuyordu..
Biz gelmeden önce başkanla konuşmuş, sonra sıra bizimle konuşmaya geldi..
Büyük başkan 30 dakika anlattı..
Dünün özeti bana göre şu..
“Taraftar takıma ayar değil, destek vermeli”
Bu sözü söyleyen “ZEKİ BAŞKAN” Zeki Toçoğlu..
Doğru söze ne denir ki?
“Biz rakip değiliz” başlığıyla manşete astım, okuyorsunuz..
“Biz rakip değiliz” mesajıyla topa giren Toçoğlu önce başkanı dinledi, ardından hocayla görüştü, sonra basının karşısına çıktı, önemli açıklamalar yaptı ve Sakaryaspor takımıyla “Hepimiz aynı gemideyiz” fotoğrafı verdi..
“Cavit bu fotoğraf size kapak olsun” diye takıldı..
Mesajı aldık, kabul ettik..

Önemli olan tam bu nokta da Zeki başkanın topa girmesiydi..
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sandıklıspor maçı hazırlıklarına dün başlayan Sakaryaspor’un idmanına takımın en büyük sponsoru iş adamı Orhan Kocabıyık’la geldi, süper ikili “Takımın arkasındayız” mesajı verdi..
Sakaryaspor’un iyiliği için birlik ve beraberlik havasını korumak gerektiğinin de altını çizen Başkan Toçoğlu, “Sakaryaspor için gerekli tüm temasları yönetim, teknik heyet ve taraftarımızla gerçekleştiriyoruz. Şunu bir kez daha ifade edelim; Sakaryaspor bu şehrin en önemli marka değerlerinden biri. Sakaryaspor bu şehrin takımı. Basın, yönetim, teknik heyet, futbolcularımız ve taraftarımız elbirliğiyle Sakaryaspor’a destek sunmaya devam etmeliyiz” ifadelerini kullandı..
Beklenen adımdı, hoş karşılandı, başarılı bulundu..
Top takıma gelmişti, hoca umut verdi..
Rüstemler’de dün Toçoğlu rüzgarı güzel esti..
Sakaryaspor’un 2. Lig’e çıkmak zorunda olduğunun altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, takımın en büyük sponsoru iş adamı Orhan Kocabıyık’la idmana gelirken tatlı ve muz getirdi..
Takım muz yedi, tatlı tatlı konuştuk ve kalan 7 haftaya kilitlendik..
Toçoğlu “O olduyu bu olduyu bırakalım, önümüze bakalım çünkü kazanmamız gereken 7 maç bizi bekliyor” diyerek düne özet getirdi, goller yolda..
Hayırlı işler Sakaryaspor, sağolasın büyük başkan..
Şu mesaja ihtiyacımız vardı..

SANTRA HARİCİ
Hayat 3,5 ile 4 arasındadır
ya hep 3,5 atarsın
yada 4×4 yaşarsın
Cavit dereli

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!