SANTRA Aydın dört köşe..

Daha Fazla Göster

SANTRA  Aydın dört köşe..

Dün geride kalan genel kurulun genel özeti şu; “Selahattin Aydın’ın yeni yönetiminde önemli değişiklikler gözlenmezken genel kurula yeni başkan ve yeni yönetim değil, üye isyanı damga vurdu.. Başkan seçildikten sonra geldiği kürsü de ilk olarak üye isyanına değinen Başkan Aydın (Üye sayısını 585’ten 154’e düşürürken yapsak yapsak yüzde 10 hata yapmışızdır) dedi, basına sitemlerini gönderdi..”

Detaya girmek gerekiyor elbet..

154 üyeli Sakaryaspor Kulübü Derneği’nin olağanüstü genel kurulu dün 54 üyenin imza vermesiyle SATSO’da yapıldı, Selahattin Aydın başkan seçildi, Sakarya’ya millete hayırlı olsun..

  1. kez başkan seçilen Selahattin Aydın dört köşe..

Bir liste daha vardı ama üstünde durulmadı..

Durulacak durakta yoktu aslında!.

Veli Demir “Bende adayım, işte listem” dedikten 5 dakika sonra çekildi..

Neden?

İki liste açık oylamaya sunuldu, 2. listeyi sunan Veli Demir kendine bile oy vermeyince Divan Başkanı Erol Öztürk “Çekil istersen” dedi, Demir çekildi, ikinci dalga SATSO’da kaldı da ondan..

10’dan sonrasına baktığımızda GENEL KURULA yeniden başkan seçilen Selahattin Aydın veya ikinci liste değil, üye isyanı damga vurdu..

Bilindiği gibi 585 üyesi bulunan Sakaryaspor’da 300’ün üzerinde üyenin ismi Selahattin Aydın tarafından kırmızı kalemle çizildi..

“Çiz” dediğimi hatırladım..

Sandıklı yenilgisi sonrasıydı, Başkan Aydın yenilginin sorunları yerine ödenmeyen üye aidatlarını basın toplantısında masaya yatırdı..

Dedim ki; “Şampiyonluk gidiyor, derdimiz ödenmeyen üye aidatları mı?”

Sonra devam ettim; “Bak başkanım ne yap biliyon mu? Bu takımı şampiyon yap, istediğini sil. Sana kimse bu saatte veya bu saatten sonra aidat falan getirmez”

Şampiyon yapmadan çizdi!.

Sıkıntı bu aslında..

Şampiyon yapsaydı yüzde yüz haklı..

Hata payı yüzde 10’dan fazla, fazlası onun tercihi..

Başkan Selahattin Aydın genel kurulda dedi ki, “Aidat vermeyen dernek üyesi mi olur?”

Sanki yokmuş gibi..

Aslında aidat veren dernek üyesi var mı diye bir baksak, bir gezinsek Sakarya’da..

Biz gezdik, 20 günde 10 bin kişiyle anket yaptık mesela..

4 gün sonra Selahattin Aydın 4. kez seçildi..

O zaman bu başkan bizim başkan, üyeler Sakaryaspor’un..

Genel kuruldan çıkarken kendisini tebrik ettim..

Sonra dedim ki; “Başkan’ım sen bize sallıyon ama devre arasında Sakaryaspor’dan salladığın 5 ismi tutsaydın seneye 2. Lig’de mis gibi hayatımız olacaktı..”

Aydın “Elbet oldu hatamız ama kimin hatası olmadı ki?” diyerek daldı bir odaya, ben dışarı..

Genel kuruldan geldim, elimden gelen bu..

Hayırlı olsun, Sakaryaspor’a gol olmasın..

Başarı yok, değişim yoksa benim değil, camianın sorunu..

Ben de çizildim, üye değilim, sağlık olsun..

Belki de hayırlısı olan bu..

  1. Lig play-off finalinde yıkılan Sakaryaspor’da yönetim yıkılmadı, yeniden başkanlığa seçilen Selahattin Aydın istikrar abidesi..

Boru değil, 4. kez seçildi..

Hayırlı olsun..

 

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç yeni yönetimde de yer alırken Başkan Selahattin Aydın’ın en büyük destekçisi Büyükşehir Belediye Başkanı’mız Zeki Toçoğlu genel kurulda yoktu..

Sakaryaspor’un eski dernek kulüp başkanı Metin Doğrucan genel kurula telefonla katıldı, Sakaryaspor’un eski milli futbolcusu, Türk futbolunun gerçek imparatoru Oğuz Çetin’in otel işletmecisi ağabeyi Cengiz Can Çetin yeni yönetime girdi..

Adapazarı Belediyesi Başkan Yardımcısı Erol Aydın genel kurula katıldı, yeni seçilen Başkan Selahattin Aydın’ı kutladı.. Erol Aydın’ın yanı sıra Sakaryaspor’un yeni yönetiminde yedek üyeler arasında bir Erol Aydın daha vardı, Modern sanayi de iş adamı.. Muzaffer Güneş ve Ferit Şahin ise yönetime oğullarını verdi ancak Dağhan Şahin üye değildi.. Üye olmayan bir başka yönetici ise Adnan Zengin, hayırlı olsun..

Yönetime girdikten sonra da üye kabulü camianın değil ama başkanların kabulü..

SANTRA HARİCİ

Öyle bir sınavdayız ki

kitabi açıp bakmak serbest

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!