-

-

Salon’da işler karıştı

Serdivan’daki Sakarya Spor Salonu içinde bulunan çalışma salonu el değiştirince ortalık karıştı.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün uygulaması ailelerden büyük tepki gördü.
Belge kulüplere gidiyor
İlimizde büyük potansiyele sahip olan salon sporları, geçtiğimiz gün yapılan bir uygulama ile çalkalandı. Buna göre Serdivan’daki 5 bin kişilik Sakarya Spor Salonu’nun üst katında bulunan bir çalışma salonu, yaklaşık bin sporcunun eğitim gördüğü voleybol, basketbol ile tenisten alınıp wushuya verildi. İşte bu şok uygulama, Gençlik Hizmetleri ve Spor Serdivan İlçe Müdürü Hüdayi Kaynar’ın imzasıyla önce Sakarya Basketbol Kulübü’ne bildirildi.
Havalı Silahlar Poligonu
Bu uygulama özellikle ailelerin büyük tepkisini görürken, biz de sorumlu yayıncılık gereği hem voleybol, basketbol ve tenis, hem de wushu camiası ile söyleşi yaptık. Tarafları dinlediğimizde, aslında bu olayın Dünya, Avrupa ve Olimpiyat Şampiyonları’nın barındığı wushu branşının çalışma salonundan çıkarılması ile başladığı ortaya çıktı. Buna göre Wushu Milli Takımı’nın da çalıştığı salonun, Havalı Silahlar Atış Poligonu olarak planlanması nedeniyle boşaltılması isteniyor.
Bizim dışımızda yapıldı
Ardından poligon yapımına başlanabilmesi için Wushu Federasyonu’na yazı yazılıyor ve kendilerinden yan tarafta bulunan voleybol, basketbol, tenis çalışmaları yapılan salona geçmeleri tebliğ ediliyor. İşte burada başlayan kaos, yaklaşık bin sporcuyu etkiliyor. Bu konuyla ilgili bilgi veren Wushu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz ile İl Temsilcisi Fatih Çapoğlu, konunun bilgileri dışında gerçekleştiğini belirttiler.
Akyüz’den net açıklama
“İl müdürlüğümüz bize yer gösterdi. Biz de yeni yerimize geçiyoruz” diyen Wushu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz; “Biz Wushu Federasyonu olarak Milli takımı Sakarya’ya getirdik ve tamamına yakını Sakaryalı olan sporcularımız ile burada çalışıyoruz. Takımımızda bulunan sporcular arasında 4 defa Dünya Şampiyonu, 1 Olimpiyat Şampiyonu, Olimpiyat ikincileri var. Aldığımız altın madalya sayısı yüzlerin üzerinde” şeklinde konuştu.
Antrenörler tepki gösterdi
Wushu cephesinden bu açıklama gelirken, Voleybol Antrenörleri Erol Güdüloğlu ile Recep Karamehmet ise uygulamanın kabul edilemez olduğunu belirttiler. Sadece voleybolda minik, küçük, yıldız ve gençler olmak üzere 650’den fazla sporcularının bulunduğunu belirten her iki tecrübeli antrenör de bu uygulamanın çok üzüntü verici ve kabul edilemez olduğunu belirtti.
Wushu Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz ile İl Temsilcisi Fatih Çapoğlu; “Aileler bize sitem etmesinler. Çünkü bu olay bizim dışımızda gelişti” dediler.
El değiştiren salonda birçok tenisçi idman yapıyordu.
Voleybol, basketbol, tenis ve veteran voleybolcuların çalıştığı salon wushuya verilince, tüm bu branşlardaki yaklaşık bin sporcunun antrenörleri ile aileleri büyük tepki gösterdi.
Voleybol Antrenörleri Recep Karamehmet ile Erol Güdüloğlu, yanlışın düzeltilmesini istiyor.
Gençlik Hizmetleri ve Spor Serdivan İlçe Müdürü Hüdayi Kaynar’ın imzasıyla Sakarya Basketbol Spor Kulübü Antrenörü Orkun Işık’a gönderilen o belge herkesi şok etti. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu’nun açıklama yapması beklenirken, Orkun Işık ise tepkisini sosyal medyadaki sert mesajları ile gösteriyor. Bu mesajlara aileler de destek veriyor.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!