Salonda Halk Oyunları Coşkusu

featured

Salonda Halk Oyunları Coşkusu

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları İl Temsilciliği faaliyet programında yer alan Sakarya İl Yarışmasına sona erdi.

Atatürk Spor Salonunda yapılan Halk Oyunları yarışmasına Sakarya Gençlik Merkezi ve Gençlikspor kulübü ile Ada Dans Gençlikspor kulübü katıldı.

Halk Oyunlarının açılış seremonisinin ardından Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel ve Halk Oyunları İl Temsilcisi Neşet Çakır konuşma yaparak, müsabakalara katılan takımlara başarılar diledi.

Sakarya Gençlik Merkezi ve Gençlikspor Kulübü Trabzon yöresinden , Horon kurma, Akçaabat sallama, sıksana, tanya yandan ve tanya parmak ucu ile, Ada Dans kulübü ise Muğla yöresinden İnceoğlu zeybeği, Kerimoğlu zeybeği, Abdal havası zeybeği ve Muğla Kadıoğlu zeybeği ile yarıştı.

Halk Oyunlarının 1. Ada Dans Kulübü olurken ödülünü SASKF başkanı Yaşar Zımba takdim etti. 2. Olan Sakarya Gençlik Merkezi ve Gençlik Spor Kulübüne ise ödülünü Adapazarı İlçe Spor Müdürü Yavuz Salman takdim etti.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!