SON DAKİKA

SULTANLAR MORAL BULDU

Foto Galeri, Voleybol

PAZARSPOR-SAKARYASPOR:2-3

Foto Galeri, Sakaryaspor

Salı sofrası)Yıldırım ne olacak ?

Bu haber 09 Temmuz 2019 - 13:31 'de eklendi ve Bu haber 236 kez okundu. kez görüntülendi.

Yıldırım ne olacak ?

Sakaryuasporun 11 Temmuzda yapacağı kongrede  Cevat Ekşi ve ekibi olmayacak. Gidici yönetim giderayak Şaban Yıldırımla üç yıllık anlaşma yapmış. Neye güvenerek, niçin böyle bir anlaşma yaptılar ? Bunu bana değil ,Cevat Ekşi ye sormak gerek. Şaban Yıldırım kongreden İbrahim Nalbant çıkarsa ne yapacak? Bizim gazete yazdı, diğerleri Cumartesi günü bu haberi atlamış. Yıldırımla yollar ayrıldı haberinin mimarı Cavit Dereli. Bu haberin ardından biraz nabız yokladım . Olası İbrahim Nalbant yönetimi büyük ölçüde Şaban Yıldırımla çalışmayı düşünmüyormuş. Bu aşamada Şaban Yıldırım ne yapar? Bana göre Şaban Yıldırım Sakaryasporun menfaatleri doğrultusunda hareket eder. Çünkü oda bilir ki yeni yönetimin önünü açmak, onlara özgür çalışmaşları adına köstek olmak ona yakışmaz. Sonuçta Şaban Yıldırım sakaryasporluluğu tartışma götürmeyecek kadar  Yeşil Siyah tutkunudur. Yine de taşlar yeniden karıldığında  ortaya çıkacak manzaraya bakmak gerek. Ama ben Şaban Yıldırımdan yapılan üç yıllık sözleşmenin içeriğine bakmadan ,kongre sonrası oluşacak tabloya göre  hareket edip ,yeni yönetimin önünü açmak adına gereğini yapmasını bekliyorum. Bu konuda bir not daha düşmek gerekirse yeni yapılaşmanın içinden çıkacak yeni yönetimin kendi belirleyeceği yeni bir teknik adamla çalışması en doğal hakkıdır. Eüğer bu konu tüm iyi niyetli düşüncelerime rağmen Arap sacına dönerse bunun vebalı giden yönetimin boynuna asılır.

MUHALEFETİN İŞTAHI KABARDI

Yeni MHK açıklandı ,Sakarya’ya yakınlığı ile bilinen Mustafa Çulcu yeni listede yok. Yukarıdaki bu değişimden Sakarya ne kadar etkilenir? Taşlar yerinden oynar mı? Bu soruların yanıtını vermeden içerdeki muhalefet şimdiden yeni İHK için yoklama çekmeye başlamış. Son sınavda başarılı olamayıp, Gözlemcilikte devre dışı kalan ,faalliği askıya asılan Çakar Burhan iştahı kabarırcasına ,mevcut İHK başkanı  Şükrü Özkanın gideceğini yeni kurulun geleceğini ortalığa saçtığı iddiaları şimdiden hakem piyasasındaki yerini aldı. Özetle Dernek bizim için sorun yok diyorsa da ,dernek yönetimini ve mevcut Şükrü Özkan İHK sini içlerine sindiremeyenlerin boş duracağını sanmıyorum. Yeni MHK içinde Sakarya’daki mevcut dernek yönetimi ile  iyi ilişkiler içinde  olan birkaç ismim olduğunu belirtilimde muhalefete tiyo veren ler arasında yer alalım. Kısacası bu değişim Sakarya’da yeni yeni oluşan huzuru bozamaz ama, mide bulandırır o kadar diyerek yeni gelişmelere kilitlenelim. NOT Yunus Yıldırım ,Sakaryayı iyi bilen,Özgür Aygün’le TFFHGD  yönetiminde berabere çalıştığı  MHK üyesi. Sakaryayı ve de Özgür Aygünü çok iyi bilen Yunus Yıldırım 2 bölgeye yani Sakaryalında içinde bulunduğu illere bakacak.  Kaostan beslenen ler ,muhalefette nöbet tutanlar hadi gözünüz aydın, size yine ekmek yok.

UYGUN ADIM

Sakaryasporda kongre öncesi Başkan belli, adı İbrahim Nalbant . Çok istiyordu ,istediğine kavuşmak adına ,yeşil siyah koltukta resim vermesine çok az zaman kaldı. Nalbantta Büyükşehir, Nalbantta Bülent Uygunun testsek verdiğini sağır sultan biliyor. destek konusunda İbrahim Nalbant’ın eli küvetli. Ben bu sürecte adı Sakaryasporla anılan Bilal Kısa ve Volkan şen isimlerine takıldım. Başkan İbrahim Nalbant bu konuda gecen yılki finalde Erkan zenginin ortaya koyduğu performans ve etkili oyunundan etkilendiğini ve takımın içine kritik anlarda el verecek tecrübeli oyuncu alımına, bu nedenle  yeşil ışık yaktığını gazetelerden okudum. Ben okuduklarımı da bir kenara bırakıp Sakarya spora el veriyormuş havasında olan Bülent Uygunun ,Sakaryaspora nasıl  katkı vereceğini  merak ediyordum ki ,Uygundan 300 bin dolar yardım paketi gazetelere servis edilmiş. Böyle olunca da Bülent Uygunla ilgili kafamdaki soru işaretleri bir nebze olsun geri adım attı. Şimdi beklemeye geçtim, Bilal ve Volkan Şenle ilgili girişimleri olan,bu oyuncuları Sakaryaspora kazandırmak adına hamlesi olan Bülent Uygun un vaadinin gerçekleşmesini beklemekten başka yapacak bir şeyimiz yok. Uygun adım atılacak adımların izini sürmek bizim işimiz. Umarım Sakaryasporda her şey güzel olur.

SEZGİN ÇALIŞIYOR

Sakaryaspor  eğer bu ligte iddialı olmak istiyorsa elindeki kadroyu ,en azından gecen yıl ezberlenen on biri elde tutmalı. Hele hele her evde olmayan savunma hattını tamamıyla elde tutulması için görüş bildirmeme bile gerek yok  .Sakaryasporun bu hattındaki oyuncular her takımın rüyasına girecek türdxen bir sezonu geride bıraktılar. Görüyorum ve de izliyorum ki İbrahim Nalbant yönetiminde futbolcularla iletişim halinde olan ,eldeki kadroyu çok iyi bilen Erkan Sezginde bunu yapıyor. Özetle demem o ki Sakaryaspor yolun başında kadro tespitini yaparken ,her şeyi en ince teferruatına kadar belirlemeli. Bu düşüncemi kaleme alırken transferin açıldığını ,TFF dosyalarının halledildiğini ima ederek yazıyorum. EEEEEE ne demişti Nalbant ,transfer açacağız ,eldeki kadroyu büyük ölçüde koruyacağız ve ondan sonrada kadro derinliğine yeni isimler katacağız. Bu kadar iddialı konuşan birinden duyduklarımız bizi heyecanlandırıyor. Transfer açılacak,TFF dosyalarındaki sorunlar çözüleçek,sonrada ver elini yeni transferler,bunlar olacak olması sanırım sadece beni heyecanlandırmaz. Umarım İbrahim Nalbant ve ekipi  bu takımın transferde önünü açtıktan sonra  transfer çılkınlığı yapmazlar. Hatırlatmak isterim bu ligte 600 binler,700 binler büyük paradır. Hatırlatmak isterim İsmail Gürsesin çılkın transfer politikalarının hasarı büyük oldu. Bu büyük deliği büyütmeden Sakaryasporu lige hazırlamak bu yönetiminin öncelikli hedefi olmalı. Ben bu konuda Transferi yöneten Erkan Sezgine güvendiğimi deklare ediyorum. O bu işin mutfağından gelen biri. Umarım yapacağı Yeşil Siyah yemek iyi olur.

FEDA SEZONU OLSUN

Bakın üç büyüklerin başı sıkıştığında feda sezonu diye bir kavram devreye giriyor. Sakarya sporda forma giyen oyuncularda bu yoldan takımlarına katkı sunamazlar mı? TFF  de dosyası olanlar, bu gün için mevcut kadroda olanlar içinde oluta maaşları ve transfer ücretleri yüksek olanlar Sakaryasporun geleceğine katkı vermek adına Feda  yoluyla isimlerini Rüstemlere yazdırabilirlermi? Gazetelere baktım adı samsunla anılan Dilaver Sakaryaspordan aldığı 750 bin tl yi 1 Milyona çıkarmak istiyormuş. Bun u söylerken de samsun sporun kendisine 1.500  Milyon verdiğini ima etmiş. Yok böyle bir rakam. Dilaver efendi uçmuş. Bu ligte bu paranın adının bile telaffus edilmesi abdestle iştigal. Neyse isteyenin bir yüzü,verenin iki yüzü kara olurmuş. Sakaryasporun bu parayı vereceğine ihtimal vermiyorum. Bana göre  her transfer döneminde aldığı senelik ücretle göze batan Ferhat’ın maliyetinden kurtulması gerekir Sakaryasporun. Gürsesin bıraktığı en önemli transfer kamburların dan birinin adı Ferhattır. Oyunculuğu değil, aldığı paranın yüksekliğidir söz konusu .

ÇETİN KIZ

Gecen sezon koşamadığı gerekçesiyle maç alamayan ,dolayısıyla klasmandaki yerini koruyamayan Sinem Çetini İHK Dernek Başkanı Özgür Aygün’ünde ricasıyla tekrar Klasmana yazmışlar. İyi yapmışlar. Olgunlarda bu Bayan hakemi dikkatli gözlerle izledim. Hakemliğe uygun bir yapısı içinde hakem  olabilecek bir özellikleri var. Bana göre son yıllarda izlediğim Bayan hakemler içinde en iyisi olmaya aday bu kız. Ancak, atletizimde yetersizmiş. Özel idmanlar almasına karşın klasmanda olması, maç alabilmesi için Atletizm testlerinde başarılı olması gerekiyormuş. Sinem Çetine tavsiyem ,sadece işine odaklanarak ,atletizm testlerindeki yetersizliğini alt etmek adına dünden daha iyi çalışmalı. İyi çalışıp bu kız koşamaz diyenleri ben değil o kanıtlayacak. Ben onun adına eski bir hakem ağbisi, eski bir hakem hocası olarak on un hakemliği için gerekli yerlere kefil oldum. Umarım benim kefaletimin içini koşarak ,klasmana girerek doldurur. Bak Çetin Sinem iyi hakem olmak adına meziyet yüklüsün, bu meziyetlerini  yok etme.  Efendim bu haftalıkta benden bu kadar. Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
sayko10 Temmuz 2019 / 09:13

“NOT Yunus Yıldırım ,Sakaryayı iyi bilen,Özgür Aygün’le TFFHGD yönetiminde berabere çalıştığı MHK üyesi. Sakaryayı ve de Özgür Aygünü çok iyi bilen Yunus Yıldırım” diyorsun başkanı değiştiriyorsun. devam etsin ozaman. nasıl bir çelişkidesin? Mevcut devam etmeli