-

featured

(SALI SOFRASI ) Zor oldu

SALI SOFRASI

Zor oldu

Sakaryaspor genç Hacettepe’den üç puanı alırken, deyim yerindeyse göbeği çatladı. Vallahi billahi 1,5 pozisyondan bir gol ürettik. İlk pozisyonda  Zahit Fındıkla çok net bir pozisyondan aradığımız gol kaleciye takıldı.. O an dakikalar 32 gösteriyordu. En yaşlısı 25 yaşında olan konuk Hacettepe 38 de bu pozisyona karşılık verdi ama, kaleci Oğuz iyi kapaklandı ve kalemiz golden kurtuldu. Çok iyi mücadele eden her pozisyonda ayakta kalan Hacettepe karşısında ,dakikalar 45 gösterirken kaptan ferhatın nefis pasında Berk İsmail vurdu kale inin kucağına giden top savun maya çarptı  şans talih kader kısmet golü bize güldü. ( bu gol bir buçukluk gol pozisyonu içindeki  buçuk olandı)Kolay maç yok. Bu kadro bu yarışı zor taşır. Hep aynı oyuncular mola vermeden sahada oldukça ,bizim sıkıntımız ilerleyen haftalarda artar. Hacettepeyi yenerken düşe kalka oynadık. Takım yorgun savaşçılar haline dönüşmüş. 90 Dakika içeresinde hacettepe hep ayakta, bizse yattığımız yerden çok zor kalkarak üç puanı soyunma odasına taşıdık. Her zaman böyle olmaz. Pazar günü futbolun şan topu bizden yana oynadı. Ertekin hoca bu sürecin içine farklılıklar katmalı. Futbolcularda kendilerine çok iyi bakmalı. Bu kadronun bir sonraki haftaya eksik oyuncularla gitme şansı yok.

OYUNMU SONUÇMU ?

Haftaya lider girdik. Bu saatten sonra oyun mu sonuç mu diye bir soruyu santraya koysak oradan  iyi futboldan ziyade, iyi sonuç çıkmalı. Ligin boyu kısalırken ,telafisi olmayan haftalar devreye girerken kazanmak ,kötü oynayarak ta olsa ,güzel. Ancak  kötü oyunun içindeki eksik halkalar iyi edüt edilmeli, bir sonraki haftaya bu hatalar azalmış olarak girmeli. Hacettepe maçında bana göre kötü oynayarak kazanılan ilk maç olarak kayıtlara geçmeli.

FİKSTÜR BİZE ÇALIŞTI

sakaryasporun Hacettepeyi 1-0 yenerek kazanıp lider olduğu haftanın fikstürü Cumartesiden başlayarak bize çalıştı. Cumartesi günü transfer rekortmeni favori samsun deplasmanda mutavazi Sancakteye 1-0 kaybetti. Bitmedi, pazar günü sarıyer Amede ,Keciören ,Gümüşhane’ye ,Kastamonu  Ankaraspora deplasmanda kaybetti. Bakın resme Sakaryaspor  oynamadan tam 12 puan kazandı. İşte bu süreçte ne olursa olsun kazanmak bu n edenle çok önemli.

UMUT YOK

Sakaryasporda  devre arası kampına götürülmeyen iki oyuncu terfik ve Umut Sözen kulüp bulamadı. Transfer açılmayınca da bu iki oyuncu içinde geriye dönüş şansı doğdu doğmasına da ,Umut  teknik sorumlu İsmail Ertekin’den veto yedi. Tevfik sıkıntılı olan kadroya davet aldı. Sezon başı Umut Sözen’i izlerken, onun klas hareketlerine hayran hayran bakarken, Sakaryasporda ( o günün şartlarında ) umut yok ama, elimizde Umut isminde kaliteli bir oyuncu var demiştim. O umut beni Ankarada Hacettepe ile oynadığımız maçın dışında, yanılttı. Bana kalsa yine de el altında dursun diye kenarda tutardımda ,ben İsmail Ertekin değilim ki. Onun yapacağı oyuncu planlamasına saygı duymak gerek. Vardır bir bildiği diyerek Umut dosyasının üstünü örtüyorum.

YATMA MODASI

Bizde her şey gibi futbolda sakatlık söz konusuysa oyunu durdura çakınında suyu çıktı. Her hâlükârda yatan kalkmıyor. Oysa İngilizler bunun çaresini buldu bile. Hakem inanacak ,inanmıyorsa oyun devam. Böyle olancada orada oyun fazla durmuyor. Bizme maşallah en ufak bir şeyde fırsatçı futbolcu tipleri sahneye çıkıyor, oyunun çılkı çıkıyor. Futbolun duayen isimleri Kemal Belgin ,Güven Taner ve Hıncal Uluc bu konuyu  onlara has üsluplarıyla dile getirdiler. Biz dede MHK bu ciddi olmayan sakatlıklara ,inandırıcı olmayan  ahlara vahlara Hakemlerin kanmamalarını tembihlemeli. Buna göre bu sıkıntılı sakatlık seanslarının önü öyle veya b öyle kesilmeli.

HONDA GİTTİ

Hendekspor lider kapadığı ilk yarının ardından üç maçta sadece iki puan toplayınca  hızlı gidiş  tepe taklak oldu. İyi giden kadro uyarlamasında yanlış isimler kadroya katılınca  peşe peşe hayal kırıklığı yaratan sonuçların faturası M.Ali Hondaya kesildi. Futbolda başarısızlık kapıya dayandımı ilk önce teknik adamlar gider. Bu futbolun hikayesinde heryerde sıkca yaşanır. Ancak bu ayrılık yaşanırken  yönetimde tez elden klendini sorgulamalı. Hendekspor için lig yeniden başlıyor. Bu başlangıc için Karasudan sonra hendekspor dada  istenilen verimi veremeyen M.Ali Hondanın yerine  amatör değil bu ligi iyi bilen profesyonel bir çalıştırıcı takımın başına getirilmeli.

KRİZ YÖNETMEK VE SOFUOĞLU

Nerede olursa olsun ,han ki alanda olursa olsun kriz yönetmek bilgi beceri ister ,tecrübe ister. Sakaryaspor yönetimi bana göre ikinci yarı karnesi içinde var olan krizleri iyi yönetemedi. kadro bütünlüğünü sağlayamamak bir yana, transferi açma konusunda gereken beceriyi gösteremediler. Bu konuda Motosiklet yarışları dalında dünya markası olan çiçeği burnunda milletvekilinin hamlelerini yetersiz bularak ,yakında her şeyi ile netleşecek olan sponsorluk anlaşmasının azlığına kimse dudak bükmesin. Türkiye’de siyaset ,ekonomi tel tel dökülürken  bulunan meblağa yan gözle bakıp çaka satmak ,bu takım bize yeter demek sadece hikaye. Bana göre Kenan Sofuoğlu belki önceden sarfedilen parayı bulamadı ama ,en azından Sakaryasporunun borçlarını öteleyebilecek, olmadı mevcut kadroyu mutlu edip takımı istim üzerinde tutma olasılığı yüksek olan parayı, Yeşil siyahlı kasaya aktarmak adına bayağı caba sarfetti. Sofuoğlu bana göre bu zor günde Sakaryaspora nefes aldırması muhtemel bir sponsorluk anlaşmasının yaşama geçmesi adına ortaya koyduğu performansla ,verdiği sözün altında ezilmemek adına yaptığı mücadele için yergiyi değil, öyküyü hakkediyor. Bu parayı beğenmeyenler şöyle dönüp geriye bir baksınlar bakalım, orada ne görecekler. Efendim bu haftalıkta benden bu kadar . Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!