Salı Sofrası Yeşil Siyah akvaryum

Daha Fazla Göster

Salı Sofrası  Yeşil Siyah akvaryum

Mazisinin futbol torbasında 50 yıllık bir geçmiş yatan Sakaryaspor  son iki yıldır Siyaset çeşmesinin açtığı imkanlarla  ,o siyasal düşünceye yakın yönetim modeliyle yönetiliyor. Öncesinde kümede kaldık sonrasında TFF 2 liginin final kapısından döndük. Yarın kongre var. Sanırım çoğunluk olmayacak ve kongrede her şey ikinci rauntta belli olacak. Oysa Sakaryasporun zaman kaybına tahammülü yok. Sakaryasporun elli yıllık geçmişine dönüp bir bakıyorum da, Yeşil Siyah akvaryumda Sakaryasporun isminden başka futbol sermayesi yok. Gelen giden hep sportif  başarılara endeksli yaşamış. Bazen bu alandaki inişli çıkışlı başarılar Yeşil Siyahlı futbol bahçesini  uyutmuş. Bu yönetimin  ağırlığı hep önde koştuğu içinde, Sakaryasporun geleceği için bir çivi bile çakılmamış.Yeni yapılan Ekrem Karaberber alt yapısı Serdivanla ortaklaşa kullanılan bir alandır. Rüstemler ortak kullanım alanıdır. Sakaryaspor kulüp binası Adapazarı Belediyesinindir. Bunları neden söylüyorum? Sakaryasporu  yönetecek olanlar,2015-2016 sezonundan başlayarak  sportif başarı ile beraber  yeni bir yapılaşma modelini Rüstemlere taşımayı denerlerse ,bu uğurda gözle görülür adım atarlarsa tarihe geçerler. 

 

 ASKF YE BÜYÜK TESTEK Mİ?

Genel seçimler bitti. Sakarya’da mevcut iktidar gücünden çok şey kaybetmedi. İkinci yarı başlıyor diyerek  Bilbortları süslediler ama  Türkiye genelinde golü yediler. Velhasılı kelam onlar adına ikinci yarı kendi kalelerine attıkları golle başladı. Yine beş milletvekili çıkardılar ama mutlu değiller. Seçim sürecinde Allahı var Yılmaz Kuzey Başkanlığındaki ASKF, iktidara çok yakın durdu. Her fırsatta kendilerini ifade etmeleri adına düzenlenen yemeklere destek oldular. Bu süreçte ASKF nin bu yaklaşımından mennun olan Büyükşehir Belediye Başkanı, onlar adına devreye girdi. Gecen sefer kimsenin yanında durmadım ama, Temmuzdaki seçimde desteğim bu yönetimedir demedi ama gelinim sana söylüyorum kızım sen dinle misali ASKF nin çalışmalarından memnunum demiş. Ben demedim ,bende medyadan öğrendim. Yoksa böyle bir şey Büyük başkana uzak değiliz ,açar bir telefon bu işin aslını bizimle paylaşır. Ben bu düşüncenin içini şöyle doldurmayı size bırakıyorum.

 

ERCÜMENT HOCA ÜZÜLMÜŞ

Sakaryaspor TFF 2 ligini göremedi. Üzülenler kervanına bu takımı uzun süre çalıştıran Ercüment Hülakü Çoşkunderede katılmış. Samimi olduğuna inanıyorumda,bu takım 2 ligi görmediyse bunda o nerede bunu anlatacak bize.Üzülmek, kaçıp giden bir yılı geriye getirmiyor. Bakın seçim sonrası kaybolan siyasi rüzgar gerçeğimde  var ortada. Biz gecen yılın havasını yakalabileçekmiyiz. Yok yok Ercüment hocam üzüldüm demekle bir kenara çekilemezsiniz. Sadece omu üzüldü. Büyük Başkanda üzülmüştür. Sakarya spor hedefe varsaydı tam seçim arifesinde şova hazırlananlarda üzülmüştür. Bize ne demeli,bize de yine hiç bilmediğimiz ligi yazmak vede  konuşmak kaldı. 3 ligi anlatmaktan karnımıza ağrılar giriyordu ,o nöbetleri yaşamak hiç kolay olmuyor. Biz yukarılara çabuk koşan bir Sakaryaspor hayal ediyoruz. Üzülmek değil ,doğru yol alan bir Sakarya spor beklentimiz ,Türkiye’yi saran yeni siyasal süreçten büyük dileğimiz olarak futbol gönlümüzde yer alıyor.

 ENGİN HAYATININ İMZASINI ATTI

Sapancanın Hakemlikte  yıldızı Erkan Engin dünya evine girmiş.Allah mesut bahtiyar etsin. Engin nedendir bilinmez  Seckin Oteldeki hayatının en mutlu  gününe ne İl Hakem kuruluna, nede dernek yönetimine çağrı yapmamış. Mutlu günde bile ortaya çıkan bu ayrımcı resim hakkında, ben bir şey demeyeceğim. Eğer hakemler mutlu günlerinde bile birlikte olmayı beceremiyorlarsa, biz ne diyelimki. Kıssadan hisse bu konuda çok şey yazmak içimden gelmiyor. Hırs aklın önüne geçerse beden sağlığı zedelenir diyerek, bu mutlu günün analizine nokta koyuyorum.

ONUN PARASI VARMI?

Sakaryaspor için Selahattin Aydın  yönetimi dışında bir yönetime açık kapı bırakan, Büyükşehir Belediye Başkanı 2015-2016 sezonunun olası bütcesinin yarısı için garanti vermiş. Ne güzel. Büyükşehir Belediye Başkanımız gecen yıldan kalan hüznü sineye çekerek ,yeni yönetime Sakaryaspor adına testek olacak olması az bir şey değil. Zekice bir açıklamada ben tam olarak aydınlanamadım. Selahattin Aydından boşalacak yere gelenlere elinizi çebine atacaksınız diyen sayın Toçoğlu bu düşüncesini neden yinede gizliden işaret ettiği Selahattin Aydın yönetimi için açıkca ifade etmiyor. Selahattin Aydın gitsin ama, gelenler elini çebine atsın düşüncesi  spor kamuoyunda şıp diye şu şekilde karşılık bulur. Selahahtin Aydın ve ekipi paralımı . Onlar Sakaryaspora kaç para harcadılar. Vatandaş bunu sormazmı? Ben soruyorum sormasınada ne Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Aydından vazgecer ,nede emeklilik sürecinde siyaseten hiçbir forma bulamayan Selahattin Aydın gündemde kalmak adına Sakaryaspordan vazgecer.

GÖZLEMCİLER YOLDA KALMIŞ

Daha dün bir bu gün iki. MHK nın yıl sonu imtihanlarına hakemler yetişti ,gözlemciler yetişemedi. İzmit gibi çok uzak bir ile yolculuk yapmak kolaymı? Ama iki kurnaz Gözlemci İHK imtihan saat 6 da yayınına itibar etmeyip kendileri araştırıp imtihanın 5 de olduğunu öğrenip imtihana yetişmişler . Bu kardeşler bu bilgiyi imtihanı 6 da bilenlerle paylaşmamışlar iyimi.Diğer gözlemciler birde yolda kaza kurbanı olunca dertlerini mazerette  anlatacaklar. Şaka bir yana bu işler şakaya gelmez. Sözüm sorumluluk merkezinde olan İHK ve Dernek yönetiminedir. Sözüm kendileri doğrusunu öğrenip bu doğruyu arkadaşlarıyla paylaşmayanlaradır.

ÖZDEMİR TESBİTİ
Yıllardır söylüyoruz. Proğram ,hedef , yapılaşma bir futbol takımının olmazsa olmazıdır. Gecen yılin son anlarında takımı çalıştıran Osman Özdemir Sakaryaspora yeşil ışık yakan açıklamasının içinde bunları işaret ediyor. Yapılaşma ,hedef  bu işin anahtarıdır diyor Özdemir. Sakaryaspor nereye koşacağını belirlerken bunu bir palan proje içinde uzun vadeye yaymalı. Bunun içinde kongreden çıkacak yönetim bu konuda belirleyici olmalı. Yeni yönetim ben Sakaryalıyım diyen kim olursa olsun günü değil geleceği düşünen yapılaşma için teknik adamla uzun vadeli çalışmalı. Kısa vadeli ne hedef olur nede çalışma. Geçmiş bunun başarısız örnekleriyle dolu. Yeni stada yeni Sakaryaspor düşüncesi ile beraber gidilmeli. Efendim bu haftalıkta bukadar.Siz her zamöan olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

 

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!