-

-

Salı Sofrası Teker patladı

Sakarya sporun ikinci uyarıdaki futbol fotoğrafı, ikinci yarıda bu güne kadar soru işaretleriyle yoldaşlık yapa yapa geldi. Pazar itibariyle Futbol Tekeri ,TFF ye direk gidiş için, sadece bir kişiye var olan bilette, patladı,patlayacak. Sandıklı önünde kendi sahamızdaki yenilgi bizi yık masada ,çok sarstı. Bu sarsıntıdan çıkacak futbol gücü ,açı ama gerçek bizde yok. Teker patladı da ,patlayan tekeri onaracak ne usta var ,nede oyuncu grubu. Felaket geliyorum diye diye geldi,Sandıklı yenilgisiyle yeşil siyahlı kapıyı yerle bir etmese de, umutsuzluk aşısını Rüstemlere taşıdı. Geriye kalan altı maç varda , o süreci sağlam geçecek futbol yüreği bizde yok. Üzgünüm benim baktığım yerden gördüklerim bundan ibaret.Hayali laflar ederek hayal taciri olmak benim kitap’ımda yazmaz.
MUHALEFET
Sakarya’da her yönüyle darmadağın olmuş iktidar, sanki dünyayı kurtarmış gibi harıl, harıl çalışıyorlar. Görüyorlar ki bu sefer pabuç pahalı. Ülke genelinde vede bizim ildeki Yandaş kalemler gaz verse de, yedi sıfırın bir tefaruat olduğunu çok iyi biliyorlar. Buna karşın onları kutlamak gerek. Sivil toplum örgütlerinin ,spor kulüplerinin görüşlerini almayı ihmal etmiyorlar. Cep telefonlarından kendi yandaşlarını bir an olsun bile yalnız bırakmıyorlar. Bu süreçte muhalefet ne yapıyor? Sahaya ne zaman inecekler doğrusu merak ediyorum. 7 Haziran Genel seçimlerinin ülkenin kaderini belirleyeceğini söylüyorlar ,söylemesine de ,kader seçimi için ne yapıyorlar. Bu il biat kültürü zehirlenmesi yaşasa da ,muhalefete iki ,hatta üç milletvekili çıkartacak seçmen potansiyeli hala var. İktidar elindeki beş milletvekilliğini kaybetmemek için Allahları var çok çalışıyor. Efendim Muhalefetide topyekun bu yarışın içersine bekleriz. Biz bu iktidardan sıkıldık. Yenisini getirmek için Muhalefetin bu çalışması yetersiz kalır. Son olarak STk ları devreye sokmaları tamamen bir göz boyama. Onlar bunu gösteriş için yaparlar. Her zaman olduğu gibi göz boyama hamleleri onların en iyi bildiği şey. Bu sefer yemez. Biz biliyoruz ki burada ne olursa olsun Merkezde imam bildiğini okur.
ALKIŞLAR EMNİYETE GİTSİN
Şükür ikinci maçlar geride kaldı Erenlerde üstü doğal afetten dolayı açık kalan tribünlerden seyredilen bala çıkış maçlarında biber gazı ,polisin tribünlere müdahalesi olmadı. Bunlar olduğunda ,olanları eleştiren biri olarak Emniyet adına yaşanan güzellikleri yazmazsak ,benim adaletli olduğuna inandığım kalemimi kuma gömmem gerek. Spor Ekstrada Tevfik Tetik anlattı ben dinledim. Nazım Hocam bir Emniyet amirini izledim . Olası bir takım olaylar öncesi seyredenlerle öylesine tatlı dille iletişim kuruyor ki ,gittim kendisini tebrik ettim dedi. Emniyetin tatlı diline Olası olaylar öncesi tatlı dil kervanını devreye sokmasını önemsemek gerek. Futbol sahalarında biber gazlı müdahaleler hiç şık düşmüyor. Biz bu tür olaylar yaşanmadan bir bala çıkış futbol filmi izlemek istiyoruz. Bu süreçte Erenlerde iyi önlemlere ,iyi davranış polisiye tedbirini devreye sokan Emniyete de yardımcı olmak gerek. İkinci Bala çıkış oyunları oynandı. Şeytan kulağına ,küpe olsun,Erenlerde istenmeyen futbol dışı manzaralar devreye girmedi. Kocaali-Adapazarı maçında goldü ,değildi tartışmaları eşliğinde Kocaalili taraftar gruplarının bir kısmının ağzından çıkan tepkileri bir kenara koyarsak bala çıkış mücadelesinde iki maçlar sonunda sadece futbol konuşuldu.
KAYSERİ
Sahil karadenizspor gecen hafta içinde Futsal Salon Turnuvası Türkiye şampiyonası ilk grup maçları için kayserideydi. Temsilcimiz iki galibiyet bir yenilgi almasına karşın ikinci olarak bir üst turu gördü. Onları bizim sofra kanalıyla kutlarız.Sahil Karadeniz futbolcu ve yöneticileri başka ne gördüler. Onların yalancısıyım ,hocam dediler Kayseri uçmuş. Şehir planlaması olarak ,Sanayi olarak ,Sportif tesisler yönüyle her haliyle müthiş bir çıkış içinde bir il olmuş dediler. Hele hele bir şehir trafiği ,şehir mimarisi varki ,anlatmakla bitmez dediler. Bize Sakarya’yı Büyükşehir masalları ile anlatanlar dinlesin. Biz bu şehrin Büyük şehir değil ,Büyük köy olduğu yolundaki iddiamızı taaaaa Aziz Duran zamanından bu yana yineliyoruz.
CATI
Futbol şehrinde sahalardaki yeni ak yapım tesislerin çatıları kısa sürede yerle bir oldu. Erenlerde Bala çıkış için önemli maçlar oynanırken herkesin gözü, yoğun karda yerle bir olan Erenler tesislerinin çatısına takılı kalıyor. Hava iyiyken sitem olmuyor ama ,yağmur işin içine girdimi homurdanmalar diz boyu. Gecen Pazartesi yağmurlu akşamda çok sitem aldı bu işin başındaki sorumlular. Bize yaz diyorlar, yazıyoruz. Yazmamıza rağmen çözüm üretmeyenlere atarım topu. Bu arada Erenler yinede şanslı. Hiç olmazsa çöken tribün yerinden kaldırıldı. Duyduk ki dün bir ,bu gün iki, şaşalı açılışla gündeme taşınan Kuzuluk Sentetik sahası,tribünleri çökmüş haliyle hala resim veriyormuş. Yedi sıfır hayali peşinde koşanların,Sakarya Sporun Başkenti olacak diyenlerin bu alandaki maskeleri düşüyor .
GÖREVLİ PARASI
Futbolda bir takım organizasyonlar olurken o süreçte görev yapan Personele de TFF den ödenek çıkar. Bu ödenekler eskiden GSİM lüğü tarafından ödenirdi. Sonra bu uygulama el değiştirdi. Bu işi ASKF ler yapar oldu. Ben bilirim Kocaali’de ve Karasuda ta yıllar öncesi oynanan Türkiye şampiyonası organizasyonda o süreçte, müsabakalar bittikten sonra, o sahalarda görev yapanların ,görev parası alamadığı yıllardır konuşulur( Paranın girdiği yerde dedikodu dumanı çok tüter) Biz bu güne bakalım. Mevcut ASKF yönetimi göreve yeni geldi. Futbol topu döndüğü sürece , bizim ile de Türkiye şampiyonları gelecek. Bu tür organizasyonlar ,merkezde olur ,ilçelerde olur. Biz bu işin orasında burasında değiliz. Biz görevli insanların ödemeleri yapılıyor mu? Yapılıyorsa nasıl yapılıyor. Merakımızı hoşgörün, biz bu işin burasınla ilgileniyoruz. İlgili olanlar bizi bu konuda aydınlatırsa seviniriz. Yeni ASKF yönetiminin bu konuda şeffaf olacağını ,olası bir takım söylentilerin önüne set çekeceğini düşünüyorum. Sakın yanlış anlaşılmasın,kimseyi itham ettiğimiz falan yok. Biz sadece kurumların yanlışa düşmeden, doğru işler yapması adına bize düşeni yapmaya çalışıyoruz.
BALIN YAPRAKLARI
Pazar günü Erenlerde Bala çıkış adına üç kritik karşılaşma oynandı. Kocaali-Hendek maçı seyreden rekoru kırdı. Kocaali Penaltı kaçırdı ,öne geçti ama yakalandı. Futbol gerilimi yüksek Bal mücadelesinde Kocaali 89 attı ,Hendek 90 da attı. Beraberlik Kocaali’ye yaradı.Hendek için bu beraberlik ilk iki dışında kalmak gibi bir şey oldu dersek Hendeki dostlar sakın alın kanlık göstermesinler. Erenler öne geçip ,geriye düştüğü Kırkpınar yenilgisiyle Bal rüyasını bir başka bahara bıraktı. Kırkpınar kazanarak kalan iki maça umut taşıdı.Adapazarıspor son onbeş dakikada Celalin ayak izi olan gollerle Sapancayı yendi ,Bal umudunu diri tutmayı başardı. Bu yenilgiyle Sapanca yarış dışı kaldı.
KURTKAYA BABA OLMUŞ
Şenol Kurt kaya baba olmuş. Bu ilin yaptığı iş olarak sevilenlerinden olan, deneyimli Spor Program yapımcısı Şenol Kurt kaya, benim Kanal 54 ekranlarıyla tanışmama vesile olan biridir. Onun bu yüzdende bende özel bir yeri vardır. Kurt kayaların iki kişilik aile tablosu Ömer Tolgan anın bir ay önce hayatlarına girmesi sonrası üçe çıkmış. Dilerim Ömer Tolganın gelişi, Anne Aylin Kurt kayaya ,baba Şenol Kurt kayaya bereket ,huzur ve mutluluk dolu günleride beraberinde getirir. Özetle Kurtkaya ailesinin bu mutluluk fotoğrafını bende buradan kutlarım. Ömer Tolga hoş geldin Dünyamıza,hoşgeldin aramıza. Efendim bu mutlu olayla bizim sofrayı topluyorum.Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!