-

-

Salı Sofrası Piyango

Salı Sofrası Piyango
İyi oynamadan kazanılan, şans talih kader kısmet, rakiplerin puan kaybı yaşadığı bir hafta sonunun puansal zenginliği oldu. B en bu galibiyetin adını Piyangodan gelen üç puan zenginliği koyuyorum. Vallahi billahi benim bu sezon seyrettim en kötü Sakarya spor ,Cumartesi gün ki Sakarya spordu. Böylesine bir kötü Sakarya spordan iyi Sakarya spor çıkarmak için, yeni Teknik adama çok iş düşecek. Benim yaşlı kalbim üst üste kötü oynayan ,şans talih kader kısmet kazanan bir Sakarya spor izlemeye fazla tahammül edemez.Kalbi olanlar Sakarya spor maçına gelirken ne me lazım dikkatli olsunlar. Futbol topu bazen eğer önünüze hakkınızdan fazlasını bırakıyorsa, orada fazla durak yapmamak gerek. Kötü futbol her zaman size, uzatmada altın tepsi misali ,önce penaltı ,sonra kırmızı kart ikram etmez. Cumartesiyi unutmak önümüze bakmak gerekte,takım maalesef arıza yüklü. Bu arızaların bir kısmını Osman Özdemir onarmaya başladı. Bu takımda Aykut kötü oynuyor. Bu takımda Gökhan gol yollarında hala ortalıkta gözükmüyor. Bu takımda her an patlamaya hazır bir Stoper resmi çizen İbrahim denilen bir kardeş var. B u takımın sağında Burak Göksel oynamaz. Unutmadan Burak Göksel bu takımı ileriye taşmak adına en etkili ayak. Hamza’yla –Burak Göksel yer değiştirse kanatların verimi daha fazla artarda, bu görüş bizi bağlar.. A.Kadirin dönüşü forvet zenginliği adına iyi olmuş. Penaltıdan da olsa golle dönüşünün ona vereceği moral bize de yarar. Öyle veya 90+4 de penaltıdan gelen üç puanın getirisi ,kaybolmaya yüz tutan umutları Ayvalığa kadar taşıdı. Üst üste koyulacak üç puan zenginlikleri Sakarya spor korkusunu tekrar yaşama geçirir. Gecen hafta içinden çıkan sonuçlarda biz kazanırken Ankara sporun hemşerisi ile berabere kalması. Van-Erzurum maçının vede Bergama-Silivri maçının içinden çıkan beraberliklerde bazı takımları bizden uzak tutmak adına bize yarayan sonuçlar olarak geride kaldı. Deplasmanda Orhangazi’ye fark atan Kahraman Maraşın kendini hissettiren sonuçlar aldığına dikkatinizi çekmek isterim.
ÖZDEMİR OTURMADI
Gidenle gelen arasındaki ilk fark oyuna müdale de devreye girdi. Osman Özdemir kadro seçiminde fazla değişime gitmese de oyuna sonradan müdahalelerde zaman lamasıyla ön plana çıktı. Giden kardeşin maşallahı vardı ,saha kenarından oyuna müdahaleler için dublör kullanırken, Osman Özdemir bu işi kendi yaparken ,yerine çok az oturdu. Saha kenarından içeriye gönderdiği sesli talimatları, sesiz günün hoca futbolcu ilişkisinin canlı örneği olarak ses verdi. Allah çalışana ,Allah isteyene verirmiş. Osman Özdemir saha içindekilerden daha fazla didinen teknik adam olarak şans talih kader kısmet misalide olsa ilk maçında üç puanı kucakladı. Aman Osman hoca bu gelene fazla güvenme. Sakarya sporun ,Sakarya spor olması adına ,Sakarya sporun herkesin gözünü korkutan takım olması adına daha çok işin var.
SESSİZ SAKARYA
Günün iktidarının tıka basa dolan milletvekili adaylarının ağzından bal damlıyor. Sakarya’da huzur bulanlar ,Sakarya uçmuşta daha yükseklere uçması için aday olduğunu açıklayan aday adaylarından geçilmiyor. Geçilmiyor da, Sakarya uçuyor diyenlerin elinin altındaki Sakarya’da bir maçı, bırakın TV den vermeyi ,radyodan bile veremiyoruz. Sakarya bu kadarmı her şeyden yoksun? Hani Sakarya’nın vizyonu genişlemişti ,hani Sakarya ayağa kalkmıştı.Bir ceza maçı ve seyircisiz günde Sakarya spor-Üsküdar maçını yayınlı yamıyor. İnanmayın bunlara dostlar, Sakarya’nın uçtuğu falan yok. Ucan şehirmi istiyorsunuz ? Uzağa gitmeyin yanı başınızda duran Kocaeliyi gidin görün. Burası uçmuyor ,ucan iktidar algısı,burası Büyükşehir falan değil,burada büyük algıyla kuşatılmış. Umarım bu algı göz kör etmez ,göz açar.
ŞU SAHAYA BAKARMISINIZ ?
Pamukova sahası bildiğim bileli aynı. Soyunma odaları çağ dışı. Saha yağmurda ,karda balcık tarlası olur. Ben Hakemken öyleydi,bu gün bu dünyadan kopalı yirmi yılı geçti, Pamukova tarlasının ,pardon sahasının fotoğrafı aynı. Resmi bu yorumun içine koyuyorum. Sporda devrim yaptık diyen bir İktidarın son Belediye Başkanı transferi ,sağ cenahta gezmediği kapı kalmayan Keser Cevat başkan bu resme iyi baksın. Futboldan geldiğini her defasında kasıla kasıla anlatan Cevat Keserin Pamukova sahasının onarımı ,bakımı için yapacağı hiçbir şey yok mu ? Vagondan Emekli oldu,Belediye Başkanlığından bir türlü emekli olmayan bu kardeşe oy verenlere de sormak isterim ,bu saha ,bu soyunma odaları pamuk ovaya yakışıyor mu? Yakışır yakışır diyorsanız ,siz bilirsiniz.
NE YAPTINIZ ?
7-0 da 7-0 sıfır. Tam bir ak algı. Sormak lazım bunu hak edecek ne yaptınız? Bana yedi tane olumlu bir şey söyleyin, ondan sonra yedi sıfırın üstüne soğuk bi su içeyim. Ne oldu benim ilimde.İşsizlik mi ortadan kalktı. Emekli ve çalışanların yaşam şartlarımı yükseldi.Taşeronluk almış başını gidiyor,çalışanlar asgari ücrete mahkum edilmiş. İnsanlar kredi kartlarıyla yaşam topu yuvarlamaya çalışıyorlar. İntiharlar tavan yapmış,iflaslar almış başını gidiyor. İş yerleri kapanıyor. Var olanlar suni teneffüs yoluyla yaşam savaşı veriyor. Say, say bitmez. Enflasyon almış başını gidiyor,Dolar tarihi rekora koşuyor. Bunlar var ya, bunlar kredisi tükenmeye başlayan Tayyip rüzgarıyla,din iman algısıyla bu şehirde boy gösteriyorlar. Yedisini toplasan, içinden bir hizmet kervanı çıkmayanlara inanacaksa bu şehir ,kendi bilir. On iki yıldır Meclise gidenlere bir bakın bakalım. Boş bir ak fotoğraf. Yanımızdaki Kocaeli sanayide ,ekonomide ,şehirleşmede nerede ,Sakarya nerede ?
BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ
Sırası gelen birer b irer gidiyor. Sakarya Hakemliğinin eski defterlerinde yer alan Burhan Uslu ,İlhan Okyardan sonra Alifuatpaşalı Naci Akında yaşama veda etti. Eski hakemlerin başısağolsun.Naci Akın benim bir devre üstüm Hakem ağbimdi. Onunla dolu olan anılar defterimde çok şey varda bu gün bunları anlatsak ne yazar. Gözünü kin ve nefret bürümüş, çıkar ordusunun sarıp sarmaladığı ,günümüz Sakarya hakemliği bundan bi şey anlamaz ki.Kardeşliğin adresiymiş,hadi çanım sizde. Bendensen Kardeşsin,benden değilsen.. Baksanıza adamlar Hakem büyüklerinin ölüm haberini bile kendilerine yakın gördükleri , hakem grubuna gönderiyorlar. Hakemlik sevgidir,Hakemliktir dostluktur. Bu gün bu sevgi ,saygı bulutunun,sözüm ona kardeşliğin adresi çakma lakaplı hakem camiasında dolaştığına ben inanmıyorum. Siz inanıyor musunuz?

USLU HOCAM
Burhan Uslu benim için bir ağbi ,bir dost ,bir hakem ağbimdi. Bu dünyadan göç edişi gecen gün dört yılı geride bırakmış. Sevgili Burhan ağbiçiğim ölümün bende büyük bir boşluk oluşturdu. Eski dostlar sağa sola savrulduk. Şehir merkezinde Hüseyin Sezekin iş yerini sende bilirsin, İyiki Sezek var,iyiki o varda, bizde çanımız sıkıldığında sığınacak bir dost Sıçaklığı bulabiliyoruz. Burhan hocam ,senden sonra İlhan Okyar 2014 de yaşama veda etti. Sana sıcak bir haber daha vereyim senin devren Alifuatpaşalı Naci Akında 2015 de yaşama veda etti. Burhan hocam seni çok arıyorum. Eski dostluklar öldü be hocam. Ölümünün dördüncü yılında biz Kanal 54 de Hüseyin Sezekle beraber yine seni andık ,mahsun, mahsun. Seneye buluşurmuyuz bilemem. Seni ölümünün dördüncü yılında sevgiyle saygıyla ,rahmetle anıyorum. Yattığın yer nurlarla ,çiçeklerle dolsun.
BAŞARI
Erenler spor Gecen yıl Gençlerde Türkiye finalini gördü. Son yıllarda bu başarıya uzaktan bakan Sakarya futbolu bu başarı ile bir müddet futbolda sevinç gösterileriyle çalkalandı. Başarı güzel. Başarının yaşandığı camianın dışında bu başarı birilerini de peşinden sürükle dimi tadı bir başka güzel olur. Bakın Beşiktaş Liverpool’u eledi, Türkiye Şampiyonlar ligine, UEFA kupasında birinci olan takımlar eleme oynamadan ,Avrupa turuna çıkacak. Erenler sporda gecen yıl Sakarya’nın puanını artırdı U 17 lerde Türkiye şampiyonasına gidecek takım sayısı ikiden üçe çıktı. Başarının karşılığında bir şeyler geliyorsa bu işin başında olanlara sorumluluk düşüyor.
ÖZDEMİRE KIZAMAZSINIZ
Rüstemlerde Osman Özdemir gelmiş ,meslektaşlarımızın idman takip alanı daralmış. Profosyenelliğin gezdiği alanda Basın her istediği yerde cirit atamaz. Herkes ,herkesin çalışma alanına saygı duyacak. Osman Özdemir’in bu konuda attığı adımlar yeni bir şey değil. Bu nedenle kimse kimseye gönül koyamaz. Mesela ben koymuyorum,hatta destekliyorum. B Efendim izninizle bu haftada benim kurduğum sofrayı topluyorum. Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın ,kalanlar benim olsun.

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!