SON DAKİKA

Sakaryaspor: 0 UTAŞ Uşakspor:2

Foto Galeri, Sakaryaspor

HAYDİ MAÇA

Sakaryaspor

Salı Sofrası Motor su kaynattı

Bu haber 09 Aralık 2014 - 19:26 'de eklendi ve Bu haber 1.190 kez okundu. kez görüntülendi.

Rüya gibi iki ayrı devre seyrettik, Etimesgut önünde. İlk yarıda coşkulu Sakarya spor bu coşkunun içinden tamam bu maç burada dedirten bir skorla iki farklı galibiyetle soyunma odasına alkışlar eşliğinde gitti. İkinci yarı ne oldu bilinmez, plak birden tersine döndü. Rakibe orta sahada baskı kuramayan Sakarya sporun karşısında Murat Hacı oğlu önderliğindeki Etime sut, kalemize kabus gibi çöktü. Altı dakikada sağdan, sonra soldan kalemize kesilen toplardan gelen şok gollerle hem saha içi hem de saha dışı abonene oldu.Bu fırtınalı süreçte önce direkler sonrasında Burak ,Cüneyt beraberliği de elimizden alacak pozisyonları önlediler de, elde hiç yoktan iyidir diyebileceğimiz bir puan kaldı.Maç sonunda bu sefer Sakarya spor Soyunma odasına giderken alkışlar eşliğinde değil önce Cüneyt’te pet şişe, sonra iki gol atan Gök hanı bir kısım seyreden alkışlarla, bir kısım seyredende sözlü sataşma eşliğinde soyunma odasına uğurladı. Pazar gün ki oyunda seyredenlerde hayal kırıklığı eşliğinde olumsuz işler yaptılar. Görülen o ki Sakarya spor su kaynatmaya başladı. Alt sıralardaki iki takım canımıza okudu. Beş puanımızı çalarken kadro için de ,özellikle savunma bloğundaki zorunlu eşleşmeler takımın rot balans ayarını ciddi anlamda bozmuş gözüküyor. Burak yok , Mert sarı var ,Sertaç yok ,Mert Sarı var derken, bu kardeşin bu yerin adamı olmadığını çok hatalar yaparken görenler ,bu işi çözemiyorsa yapacak bir şey yok. Bu kadro bizi idare eder diyenler biraz daha düşünsünler. Şu an tren kaçmadı ama kaçarsa ben şaşmam sizde şaşmayın.
YAKIŞMADI
Sakarya spor seyredenlerinin büyük bölümü mutluluktan hüzne dönen Etimesgut beraberliği sonrası tribünlerde hiçte iyi resim vermediler. Açık kale ve kapalı kale arkasından saha içine yansıyan görüntüler hiçte şık değildi. Ufak bir sarsıntıda kendi kendimizi ele verdik. Futbolun içinden çıkan bu sonuç herkesi sarstı. Bu sarsıntı anında takımın yanında olmak çok önemli. Onların içinden kafanıza göre suçlu bulup yuhalamak bu işin raconuna ters. Bu çocukları düne kadar alkışlıyordunuz. Demek ki bazı taraftar grupları iyi gün dostuymuş. Sakarya spor eğer TFF 2 ligini görecekse taraftar şunu iyi bilecek, iyi gün dede ,kötü gün dede bu takımın yanında olacaksınız. Etimesgut beraberliğinin içinden futbol adına , tribünler adına çıkacak çok ,ama çok ders var diye düşünüyorum.
YÖNETCİ SORUMLULUĞU
Futbolda yönetimsel boşluklar bazı olayları körüklüyor. Olayların aza inmesi veya hiç yaşanmaması için futbolu ,sporun ruhunu bilen yönetici kimliği günümüz Türk iyesinde çok konuşulur oldu. Bizim ilde böylesi bir düşüncenin esiri durumunu da. Bazen çıkan istenmeyen olaylarda bir bakıyorsunuz yönetici kimliği olanlarda ön plana çıkıyor. Bu resmim Başkanlık makamına kadar uzandığını görmek mümkün. Son olarak Adapazarı spor kulübü yönetimi bu konuda bir şikayetini spor kamu oyu ile paylaştı. Futbol bir seyir oyunu ,adı üstünde bu bir oyun. Bu oyunun içindeki çirkinliklerin arınması adına biz yöneticilere önemli görevler düşüyor dediler. Başkan İbrahim Nalbant gerekirse bu konuda biz öncülük yapar ,en azından Süper lig takımlarının yöneticilerini Karamanda misafir eder ,üst liglerin takımları olarak sahalardaki fanatizmin önlenmesi için neler yapılabilirliği konusunda görüş alışverişinde bulunabiliriz dedi Umarım bu hamle meyvelerini verir. Sakarya’da bu konuda birileri bir şey yapacaksa ,yapılan hamlenin içinden futbolda saha içi ve saha içi terör en aza indirgenecekse bu çağrının içinde ,ASKF,Bu Çağrının içinde TFFHG Derneği yönetim kurulu, TÜFAD ın da ,Futbol İl Temsilcisinde yer alması gerekir.
KÜÇÜK SABRİ HİKAYESİ
Spor Ekstranın gecen haftalar içinde amatör bölüme ayrılan zaman dilimi içersinde Tevfik Tetik sporun içinde var olan çok önemli bir konu da ,bir örnekten yola çıkarak önemli bir ip ucu verdi. Bir sporcunun yetişmesi ,seyreden taraftar gruplarının fanatizme kayan davranışlarıyla ilgili bir tarihte GS lı Sabrinin futbol dışı davranışından yola çıkarak onun üstünden örneği masa üstüne koydu. Küçük Sabriyi iyi eğitmezseniz ,Büyük Sabri bunu bilemez dedi. Bunu köşesine taşıyan Spor Yazarının ismi Turgay Renkli kurt. Evet siz eğer bir çocuğu , bir sporcuyu küçük yaşlarda eğitmezseniz, büyüyünce ondan doğru davranış ,doğru hamleler bekleyemezsiniz. Bu gün tüm takımlar Amatör olsun profesyonel olsun yetişen sporcu gruplarına her yönüyle doğru eğitim vermeyi denerlerse Küçük Sabri olayı ile Büyük Sabri örneğinin içi boş kalmaz. Sağlıklı nesiller yetişmesi için sağlıklı eğitim her alanda şart.
*****
BENDEN ANTRENÖR OLMAZ
Tüfad Sakarya şubesi geçtiğimiz günlerde Antrem an B ilgisini içeren bir seminere ev sahipliği yaptı. v Tamer Başkanın davetine uyup Orhangazi Kültür evine gidip Fedai Aks oyun sunumu eşliğindeki Antreman Bilimi konulu semineri bir devre izledim. Gördüğüm ve de dinlediklerim bana yetti. Benden Antrenör olmaz. Biz çağın gerisinde kalmışız. Fedai Aksoyun anlatımlarını dinlerken ben şahsım adına öz eleştiri yaptım kendi ,kendime. Fedai Aksoyun Antrem an Bilgisi adlı semineri izlemeyenler çok şey kaçırdılar. Ben Teknik adamım ,ben bu işte iddialıyım diyenler bu tür seminerleri kaçırmasınlar.
SAKARYAYA YAKIŞMIYOR
Adapazarı spor yönetiminin geçtiğimiz günlerde Elagante kafede basına yaptığı açıklamaların içinden üzerinde durup düşünülmesi gereken önemli başlıklar ortaya çıktı. Mavi Beyazlı ekpin yönetim kurulu ortak bir düşünce olarak, Sakarya futbolunun önemli eksiği olarak Profesyonel takım azlığına vurgu yaptılar. Koskoca Sakarya şehrinin sadece Sakarya sporla profesyonel takım açlığı geçmez dediler. Sakarya futbolunun kalkınması adına Sakarya’da birden başka profesyonel takım olmalı. Komşumuz Kocaeli ye bir bakın ,biraz daha uzağa giderek Bur saya bir bakalım. Sakarya’nın futbolda kalkınması için bu güne kadar bu konuda birkaç örnek gör sekte Akyazı spor ile Sapanca Gençlik’in profesyonel dünyadan uzaklaştıkları çok oldu. Bu günlerden başlayarak Sakarya sporun yanına yeni profosyenel takımların gelmesi için herkes el birliği ile bu işe soyunmalı. Profesyonel takım sayısının artması Amatör futbol piyasasındaki değerlerinde görülmesi ,el altında tutulması adına çok önemlidir.Bu nedenle Adapazarı spor yönetiminin bu tespitine bende buradan el veririm.
TEKNİK FOTOĞRAF
U19 lar playofta Karamanda gecen salıdan kalan teknik adam manzaralarına bir baktım, bunlar böyle yaparsa sporcu ne yapsın,bunlar böyle yaparsa tribünler ne yapsın. Sözüm ona bunlar futbolun efendileri. Kışla çay-Bekir paşa maçının içine yansıyan Şirin isyanı gördüm. Onda önce Bayram Berberinde hamleleri varmış .Bakın onu görmedim. Gördüğüm birinci Teknik adam manzarasında taaaaaaaaaaaaaaaaaaa öbür kulübeden kalkıp diğer kulu penin önüne koşup yardımcı hakeme itiraz eden Şirin tepkisi vardı. Nizami gollerinin güme gittiği onun iddiası ,hakemler tınlamadı. Haklıdır veya haksızdır ,biz bu işin orasında burasında değiliz. Biz kulupe sorumluluğu olan kişinin sağduyusuna verdiği resme bakarız. Resim hiçte şık durmuyor. Kadir Şirin kardeş saha içinde verdiği resimlere

nazim aktürkMotor su kaynattı

Nazım Aktürk
Nazim Aktürkfutbol_hoca@hotmail.com

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.