Salı Sofrası Hoş olmadı

Salı Sofrası   Hoş olmadı

Sakarya spor kazansaydı şehir karnaval yerine dönecekti. Tam maç arifesinde yaşama ve da eden Sakaryasporun peşinden hiç ayrılmayan sevgili Ümit Hoşun ruhu şad olacaktı . Maalesef olmadı. Ankara Demirspora bir sezon içinde ve sonunda üç kez yenilmek Rüstemlerin futbol tarihine eklendi. İzmirdeki  futbol hüznünün içindeki eksikleri bir sezon boyu hem yazan hemde konuşan biri olarak futbolda bunlar var diyerek üzüntünüzü biraz olsun hafifletmek kolaycılık olur. Sakarya spor parayı buldu, transferi açtı ama iyi yönetilmedi. Kriz süreçlerinde Yönetimsel hamleler hep yetersiz kaldı. Hem sezon başı, hem de sezon ortası ikinci transfer süreçleri iyi yönetilmedi. Teknik adam yetersizliği zamanında onarılamadı. Bu günün yaşanan futbol hüznünün tam ortasına ben Selahattin Aydın yönetimini koyuyorum. Ondan sonra iki teknik adamı,öncelikli olarak birincisi Sakaryasporun ipini kesen adam oldu. İkincisi mi ,oda dalgalı süreci onaramayarak, sürece ucundan kıyısından katkı verdi. Demek ki parasızız olmuyormuş ama ,parayı bulunca da onu iyi harcayamazsanız da olmuyormuş. Selahattin Aydın yönetimi güvenilir olabilirde, iş bilir olduğuna beni kimse inandıramaz.Ben onların bu yüzünün eksik yanlarını  bir yıldır yazarak, ve konuşarak ekrandan çok bağırdım. Sakarya spor bir yıl evvel imkansızlık denizinde boğulmaktan son anda, hatıra bina’en ligde kalırken, bu sene imkan denizinin içinden TFF 2 lig hayaline ulaşmadı. Allah Sakaryaspor üzerinden, bazı gizli emellerine sahneye koymaya çalışanlara musade etmedi. Bana içini doldur derseniz bende size derim ki, siyaset yasakları devreye girdi. Devamı seçimden sonra.

AYDIN GÖRÜŞ

Sakaryasporun hayal kırıklığı yaşadığı  başarısız lig sezonunun ardından Selahattin Aydın Başkanlığındaki yönetim Taraftar liderlerinin içeriye alınmadığı bir Basın Toplantısıyla geride kalan sezonun değerlendirmesini yaptı. Taraftar korkusundan Emniyetinde çağrıldığı Basın Toplantısının içinden, istifa değil, Genel kurul kararı çıktı. Selahattin Aydın gecen seneyi masaya yatırırken başarılı oldukları hikayesini Basının Spor kamuoyunun önüne koyarken, olası yönetim değişikliğinde de, kimlerin oraya gelmesi konusunda da hedef gösterdi. İşte yorumsuz Selahattin Aydın görüşleri A ( Transferi açarak Sakarya sporun önünü açtık. B( Yönetim olarak TFF 2 ligine çıkamadık belki ama başarılı olduk) C ( Tarih yazdık) D) Kaçan şampiyonluğa rağmen Sakarya spor başarılı olmuştur. E) Ben başarısız olduğumuza inanmıyorum.G) Bu yönetim bana göre bu sene tarih yazmıştır. E) Genel kurul döneminde yeni isimler ortaya çıkmalı. F) Geçmişte görev yapan bildik isimlerle Sakaryasporun ileri gitmediğini, sorunların aşılmadığını gördük. Selahattin Aydın hem yönetimini savundu, hemde olası yeni yönetim için olması gerekenleri, kendi yönetimsel anlayışı ile spor kamuoyunla paylaştığı Basın toplantısına nokta koydu. Selahattin Aydın sizce geride kalan sezonu anlatırken olayı ne kadar okjektif  bir şekilde anlattı. Biz yorum yapmıyoruz. Yorumu Selahattin Aydın olmasaydı ,bu gün bunlarda yaşanmazdı diyenlere bırakıyoruz.

YİĞİT İNSAN

Aykut Yiğit ,o bir kral , o bir baba , o bir futbol sevdalısıydı. O Sakaryaspor  futbol bahçesinden çıkan önemli bir futbolcu ,futbol adamıydı. Ecel onu Sivas’a giderken Yozgat yakınlarındaki bir kazada aramızdan ayrıldı. Dün gibi hatırlıyorum Sivas’a gitmeden önce bir takım sıkıntıları olmuş olacak ki ,beni arayıp hal hatır sorduktan sonra ,hocam Sivas dönüşü seninle yüz yüze konuşmak istiyorum demişti. Nasip olmadı. Rahmetli Aykut Yiğitle bu yaşadıklarım ölümünden bir gün önce yaşanmıştı. Onun adına Aykut Yiğiti anma paneli yapılmasını, onun adına Futbol şenliği düzenlenmesini düşünenleri kutlarım. Yiğit Aykut bunu fazlasıyla hak ediyor.Bu şehrin değerleri yaşama veda ettikten sonrada unutulmaması adına bu paneli önemsiyorum.

SERDİVANLI KARABAŞ

Sakaryaspor İzmire kadar taşıdığı TFF 2 lig umudunun geri tepmesinin yankıları sürüyor. Siyasetin Serdivan kanadının renkli siması Cengiz Karabaştan ilk sıcak tepki geldi. DYP 4 sıra Milletvekili adayı Cengiz Karabaş, Serdivanlı hemşerisi Büyük Şehir belediye Başkanına göndermede bulundu. Bırakın Sakaryasporu kim bu hale getirmişse onlar çıkarsın. Serdivanlı  Karabaş ,Serdivanlı  Toçoğluna soruyor,Sakaryasporu  bu hale kim getirdi. Ben değil, valla o Serdivanlı Karabaş soruyor. Ben iki Serdivanlının  arasına girecek kadar aklımı peynir ekmekle yemedim.

NE AÇILIŞ AMA

27 Olgunların açılışı tam bir hayal kırıklığı ile geride kaldı. Böyle bir açılış bu organizasyonun hiçbir döneminde yaşanmadı. Sönük içi boş organizasyon  hayal kırıklığı yaratarak geride kaldı. Sakarya’nın ,Sakaryalının önemsediği bu güzelim futbol keyfini iş bilmeyenlerin eline kalışının resmi iyi irdelenmeli. Bu iş ehline verilmeli. Bu işi herkes değil, bu iş için ehli olanlar yapmalı. Şamil Bilgini ,rahmetli Hüseyin Kamalı Olgunlar aranıyorsa bu gün gerisini siz düşünün. Öylesine içi boş bir açılış yaşandı ki oraya siyasi hava basmaya gelenler bile açılış yapılır yapılmaz Ticaretten kaçarcasına uzaklaştılar. Sakarya spor hüznünün şehre kabus gibi çömesi bu akşama etki yaptı denmeye çalışılsa da ne yalan söyleyelim bu güzelim organizasyonun  bitiş, tükeniş  göz yaşları her gecen gün dehada büyüyerek gelişiyor. Bu süreçte takım kalitelerinin de eskiyi arattığı notunu bu sürece eklemek gerek. Bu iş eğitimcilerin işi değil. Olgunların geleceğine ışık tutulması isteniyorsa bu işi ,bu işten anlayan profosyenenlere bırakın. Herkes bildiği işi yapsın be birader.

YİNE ERGEZEN

Harmanlıkspor ne Ergenenden vazgeçiyor ,nede Metin Ergenenin Yeşil Beyaz sevdası bitiyor. 1984 den beri Harmanlık sporun yapılaşma süreci içinde  yer alan Metin Ergenenin 1995 den beri Harmanlıkspor Başkanlığını yaptığı notlarını ,Pazar günü lokalde üyelerle paylaştım. Spora ve bu yoldan Harmanlıkspora bir fiil 20 yıl Başkan olarak hizmet eden Ergenenin bu hizmet sevdasının plaketi gün gelir ölümsüzleşir.Sadece üye ,sadece üye aidatı destekleri ile Sakaryanın alt yapı fabrikası haline gelen bir takımın yaşamsal savaşına, başında bulunduğu takımı Sakaryada marka halinde getirmek o kadar kolayım Metin Ergezen ile birlikte bu takıma gönül veren insanların mütevazi  bir semt takımının ayakta kalması bana göre Sporda oskar ödülüne layıktır. Metin Ergezen bu gidişle Harmanlıkspor dan kopamayacaktır . Ergezen başkana tavsiyem olsun, yönetim listesi oluştururken, etrafına bakarken biraz daha dikkat etmeli. Seçim günü bazı yönetim kurulu üyeliği bekleyenlerin hayal kırıklığına tanık oldum. Efendim sofrayı toplama vakti geldi. Siz her zaman olduğu gibi size lazım olanları alın kalanlar benim olsun.

 

 

Giriş Yap

Sportif54.com - Sakaryaspor ve Sakarya Amatör Futbol Haberleri ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!